Strona główna 0_Slider Przejście nad zalewem zamknięte

Przejście nad zalewem zamknięte [FOTO]

2

Kilkaset metrów powinny nadrabiać osoby, które chcą znad zalewu Witoszówka dostać się na Osiedle Słowiańskie w Świdnicy. Przejście po wale dla pieszych zostało zamknięte z powodu trwającego remontu urządzeń wodnych.

Ulubione miejsce spacerów od wielu miesięcy jest w centrum uwagi świdniczan. W ubiegłym roku ze zbiornika na długo przed planowanym remontem została wypuszczona woda, co doprowadziło do wyginięcia tysięcy chronionych małży. W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo.

Zarządzające zbiornikiem Państwowe Gospodarstwo Wodne “Wody Polskie” tłumaczyło, że konieczna jest gruntowna naprawa urządzeń wodnych. Prace miały być przeprowadzone pod koniec 2020 roku, jednak nie udało się wyłonić wykonawcy. Dopiero powtórny przetarg przyniósł rozstrzygnięcie.

Wody Polskie zdołały wyłonić wykonawcę robót, którym została spółka DROMOSTTOR. Realizacja niezbędnych napraw pochłonie 718 tys. złotych. – Planowany termin wykonania prac to 31 marca 2021 roku, jest on jednak uzależniony od sprzyjających warunków atmosferycznych – informował Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – PGW “Wody Polskie”.

Mieszkańcy i spacerowicze powinni uzbroić się w cierpliwość. Tej jednak wielu osobom brakuje i przechodzą zamkniętym wałem mimo znaków i taśm ochronnych.

/asz/
foto mn

Poprzedni artykułZbliża się wiosenna korekta rozkładu jazdy w Kolejach Dolnośląskich. Wrócą sezonowe połączenia do Skalnego Miasta
Następny artykułRozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa. Mierzymy się z 14-krotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów! [RELACJA LIVE]