Strona główna 0_Slider Rozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa. Mierzymy się z 14-krotnym mistrzem Polski –...

Rozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa. Mierzymy się z 14-krotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów! [RELACJA LIVE]

0

Po przerwie zimowej wracamy do rywalizacji na boiskach makroregionalnej III ligi. Na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2020/2021 świdniccy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z utytułowanym zespołem Ruchu Chorzów.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Biało-zieloni na murawę stadionu przy ul. Cichej 6 wybiegną w następującym składzie: Szawaryn – Sztylka, Kasprzak, Sowa, Szydziak, Borowy, Diduszko, Szuba, Krakowski, Tragarz, Ciupka. Na ławce są: Doliński, Kozachenko, Paszkowski, Filipczak, Czarny, Trzyna.

Nasi przeciwnicy zagrają w następującym składzie: Bielecki, Kulejewski, Kawula, Kasolik, Wyroba, Mokrzycki, Kowalski, Foszmańczyk, Kwaśniewski, Janoszka, Biskup

1′ – rozpoczynamy mecz

2′ – początek spotkania dosyć nerwowy w wykonaniu piłkarzy obydwu zespołów. Dużo niecelnych podań i długich zagrań w aut

3′ – pierwsza groźna sytuacja dla Ruchu. Na nasze szczęścia piłka po uderzeniu głową poszybowała nad poprzeczką bramki

5′ – Ruch stara się grać w ataku pozycyjnym. Świdniczanie cofnięci starają się odebrać piłkę na własnej połowie

7′ – doskonała interwencja świdnickiego bramkarza, który skutecznie przeciął prostopadłe podanie rywala

8′ – biało-zieloni grają w wysokim pressingu i przynosi to efekty. Świdniczanie skutecznie odbierają piłkę na połowie rywala, ale póki co nie są w stanie sforsować bloku defensywnego chorzowian

10′ – dobrze w obronie Sowa. Kapitan naszego zespołu przerywa groźnie zapowiadającą się akcję i wybija piłkę na aut

12′ – groźne uderzenie z dystansu Kowalskiego, ale choć na raty to skutecznie interweniuje Szawaryn

13′ – faul w okolicy koła środkowego boiska dla Polonii Stali, dośrodkowanie Szuby pewnie wyłapuje bramkarz Ruchu – Bielecki

14′ – kolejna próba z dystansu, tym razem swojej szansy szukał Foszmańczyk, ale piłka po jego strzale minęła światło bramki

17′ – rzut karny dla Ruchu Chorzów. Faulował w polu karnym Diduszko, a jedenastkę na gola zamienił Mokrzycki. Ruch Chorzów 1:0 Polonia Stal Świdnica

19′ – rzut wolny dla świdniczan po faulu na Krakowskim. Ze stałego fragmentu uderzył Szuba, ale dobrze ustawiony bramkarz zdołał złapać piłkę po strzale

21′ – w grze świdniczan widać, że strata gola ich nie podłamała. Mimo tego nadal nie są oni w stanie przebić się przez dobrze przesuwającą się formację defensywną Ruchu Chorzów

23′ – Ruch w natarciu. Doskonałą okazję na gola miał Biskup, który z okolic jedenastego metra uderzył obok bramki ochranianej przez Szawaryna

24′ – kolejna groźna akcja Ruchu, tym razem przytomnie zachował się Kasprzak i oddalił zagrożenie od bramki świdniczan

26′ – kolejny faul dla Polonii Stali na połowie rywala. Tym razem faulowany był Borowy, a piłkę po wrzutce musiał piąstkować Bielecki

28′ – tym razem faulują świdniczanie. Z bocznego sektora boiska piłkę dogrywał Janoszka, ale żaden z partnerów nie zdołał do niej dojść. Trzeba tutaj również pochwalić dobre ustawienie obrońców ze Świdnicy

29′ – groźne dośrodkowanie Kowalskiego, wybija Sowa

31′ – dobre rozegranie piłkarzy Ruchu i z głębi pola karnego na 2:0 strzela Wyroba. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy i tym samym utrudniło to skuteczną interwencję bramkarzowi Polonii Stali. Ruch Chorzów 2:0 Polonia Stal Świdnica

32′ – żółta kartka dla Kowalskiego

33′ – w odpowiedzi świdniczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doskonałą sytuację na gola kontaktowego miał Ciupka, ale napastnik Polonii Stali uderzył zbyt mocno i piłka minęła światło bramki

35′ – mimo straty dwóch goli w grze świdniczan nie widać zrezygnowania, nadal starają się oni przeciwstawiać liderowi rozgrywek

37′ – kolejny rzut wolny na połowie Ruchu dla świdniczan, nie zdołaliśmy jednak zagrozić bramce Bieleckiego

39′ – groźnie zapowiadające się akcję gości przerywa sędzia, Kowalski był na pozycji spalonej

42′ – świdniczanie starają się atakować z kontry, ale za dużo w ich akcjach jest niecelności

43′ – rzut wolny dla Ruchu. Piłkę dośrodkowaną w pole karne pewnie łapie Szawaryn, który dodatkowo był przy tym faulowany, rozpoczynamy od bramki

45′ – doskonała akcja Ruchu, w ostatniej chwili dobrze interweniuje Kasprzak i wybija piłkę na rzut rożny

45+1 – kolejna okazja dla gospodarza meczu. Uderzać z rogu pola karnego próbował Foszmańczyk, ale piłka na nasze szczęście minęła światło bramki

koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów 2:0 Polonia Stal Świdnica

46′ – początek drugiej połowy meczu

47′ – doskonale mogliśmy rozpocząć, w sytuacji sam na sam ponownie myli się Ciupka, górą Bielecki i nadal przegrywamy 2:0

50′ – niestety tracimy trzeciego gola, autorem trafienia Biskup. Ruch Chorzów 3:0 Polonia Stal Świdnica

52′ – kolejna dobra szansa na gola dla Ruchu, z linii pola karnego uderzył Mokrzycki, ale na nasze szczęście piłka omija tym razem światło bramki

53′ – żółta kartka dla Kawula i rzut wolny z narożnika pola karnego dla świdniczan. Do piłki podchodzi Sztylka i dobrze dośrodkowuje, piłka dociera do Borowego, który nie trafia jednak w światło bramki

57′ – rzut wolny na połowie rywala i kolejna żółta kartka dla piłkarza Ruchu – Mokrzyckiego.

59′ – Ruch cały czas jest zespołem prowadzącym grę, który nie daje wielu chwil wytchnienia naszemu zespołowi

62′ – dwie zmiany w świdnickim zespole. Boisko opuszczają Diduszko i Ciupka, a na placu boju meldują się Filipczak i Kozachenko

65′ – w grze biało-zielonych widać walkę i zaangażowanie, ale brakuje dokładności i skuteczności, szczególnie pod bramką rywala

68′ – próba dośrodkowania Kozachenki, mamy rzut rożny

69′ – kontrę rywala w ostatniej chwili przecina Tragarz i mamy podwójną zmianę w Ruchu, grę rozpoczną od autu gospodarze

70′ – żółty kartonik dla Krakowskiego

72′ – kolejną dobrze zapowiadają się akcję przecina Kasprzak, Ruch ma rzut rożny, bez zagrożenia

73′ – doskonała akcja świdniczan, do piłki w polu karnym dopadł Tragarz i uderzając z ostrego kąta trafił w słupek

76′ – z boiska schodzi Tragarz, wchodzi B. Paszkowski

77′ – Ruch w natarciu, na raty, ale skutecznie interweniuje ponownie Kasprzak

79′ – mecz nieco się wyrównał. Świdniczanie częściej znajdują się na połowie rywala, ale nadal w ich grze brakuje nie tylko wykończenia, ale również spokoju w rozegraniu

80′ – z rzutu wolnego ponownie w mur strzela Szuba

82′ – zmiana w Ruchu, z boiska zszedł Janoszka, a w jego miejsce pojawił się Rudek

90′ – schodzi Szuba, wchodzi Czarny

koniec meczu – przegrywamy 0:3, szkoda, bo mieliśmy w tym meczu swoje szanse