Strona główna 0_Slider Zaostrzą restrykcje w kolejnych województwach. Na Dolnym Śląsku na razie nie będzie...

Zaostrzą restrykcje w kolejnych województwach. Na Dolnym Śląsku na razie nie będzie nowych obostrzeń

0

Biorąc pod uwagę dynamikę sytuacji epidemicznej podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu w woj. mazowieckim i lubuskim analogicznych rozwiązań do tych obowiązujących w warmińsko-mazurskim – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej. Nowych obostrzeń nie będzie w województwie dolnośląskim, chociaż jeszcze kilka dni temu na taką ewentualność wskazywał wojewoda Jarosław Obremski.

Na antenie TVP3 Wrocław wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski ostrzegał ostatnio, że sytuacja epidemiologiczna w województwie zaczyna być bardzo poważna. – Istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli zakażalność będzie tak wzrastać, to będziemy mieli gorszą sytuację niż na jesieni. Można się pocieszać tym, że Dolny Śląsk jest nadal poniżej średniej w Polsce, ale na Dolnym Śląsku jest naprawdę niedobrze – mówił wojewoda, wskazując przy tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że od następnego poniedziałku województwo znajdzie się w „strefie czerwonej” oznaczającej zamknięcie galerii handlowych, hoteli, obiekty sportowych, instytucji kultury, czy też wprowadzenie nauki hybrydowej w najmłodszych klasach szkół podstawowych.

W czwartek poinformowano, że na Dolnym Śląsku dodatkowych restrykcji na razie nie będzie. Podczas konferencji prasowej minister zdrowia przedstawił jednak plany dotyczące wprowadzenia nowych obostrzeń w innych województwach. – Materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. W perspektywie tygodnia zanotowano przyrost zachorowań rzędu 30%. Średnia dzienna z ostatnich dni przekroczyła poziom 14 tys. Mamy do czynienia z dynamicznym tempem rozwoju pandemii i jest to niestety trend trwały. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek wynosił 2,5 tys. Ta sytuacja jest trudna i bardzo zróżnicowana w poszczególnych regionach. W skali całego kraju parametr wynosi 37 zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Nadal najtrudniejsza sytuacja jest w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim, w którym od soboty będą obowiązywać nowe obostrzenia – wskazywał minister Adam Niedzielski.

Biorąc pod uwagę dynamikę sytuacji epidemicznej podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań jak w warmińsko-mazurskim w woj. mazowieckim i lubuskim – informował podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia. Tym samym w kolejnych dwóch województwa zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, obiekty kultury i sportowe, a nauczanie w klasach 1-3 będzie się odbywać w trybie hybrydowym. – Te regulacje będą obowiązywały do 28 marca. W przypadku woj. mazowieckiego i lubuskiego obostrzenia będą obowiązywać od poniedziałku – dodał Niedzielski.

/mn/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska ulży właścicielom lokali gastronomicznych. Nie zapłacą za koncesję na sprzedaż alkoholu
Następny artykułZmarł świdnicki radny Albert Gaszyński