Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska ulży właścicielom lokali gastronomicznych. Nie zapłacą za koncesję na sprzedaż...

Jaworzyna Śląska ulży właścicielom lokali gastronomicznych. Nie zapłacą za koncesję na sprzedaż alkoholu

0

Przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne na terenie gminy Jaworzyna Śląska nie zapłacą w tym roku opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż spożywanych w nich napojów alkoholowych. Taką decyzję podjęli na ostatniej sesji radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej.

Rada Miejska podjęła uchwałę o zwolnieniu gminnej gastronomii z opłaty za pozwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych – informuje radny Wojciech Syntyrz. – Branża gastronomiczna jest jedną z tych najbardziej dotkniętych w czasie pandemii. Zwolnienie dotyczy pozwolenia na sprzedaż alkoholu na miejscu, a lokale mogą prowadzić sprzedaż jedynie na wynos – to niesprawiedliwe, dlatego przyjęte rozwiązanie było jak najbardziej uzasadnione – wskazuje samorządowiec.

Na wsparcie restauratorów zdecydowano się wcześniej w Strzegomiu oraz Świdnicy, zwalniając przedsiębiorców z jednej z trzech rocznych rat opłaty za sprzedaż alkoholu spożywanego na miejscu.

/mn/

Poprzedni artykułPożar w mieszkaniu na Osiedlu Młodych
Następny artykułZaostrzą restrykcje w kolejnych województwach. Na Dolnym Śląsku na razie nie będzie nowych obostrzeń