Strona główna 0_Slider Walczyła do końca. Odeszła Justyna Ciok

Walczyła do końca. Odeszła Justyna Ciok

3

W walce ze złośliwym nowotworem mózgu wspierały ją tysiące osób. Za pośrednictwem zbiórek lub podczas charytatywnych akcji mieszkańcy powiatu przekazali na jej leczenie setki tysięcy złotych. 13 marca odeszła Justyna Ciok. Miała 21 lat.

Dramatyczna historia 21-latki poruszyła serca tysięcy ludzi. Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, od 2016 roku zmagała się z nowotworem mózgu. Dzięki gigantycznemu wsparciu udało się zebrać ponad pół miliona złotych, umożliwiając Justynie rozpoczęcie leczenia w klinice w Hannoverze. Podczas przeprowadzonych tam operacji lekarzom udało się usunąć guzy, jednak w trakcie dalszych badań wykryto zmiany nowotworowe w kręgosłupie dziewczyny. Szansę na powstrzymanie rozwoju nowotworu dało rozpoczęcie eksperymentalnej terapii lekowej, jednak ratunkiem dla walczącej z nowotworem Justyny Ciok była kosztowna terapia genowa.

Na każdym kroku jej walki z nowotworem, Justynę wspierała rodzina i przyjaciele. Zbiórkę środków na kosztowne leczenie wsparło tysiące osób, a wielkim zaangażowaniem wykazały się lokalne społeczności organizujące kolejne charytatywne festyny, pikniki i wydarzenia w Szczepanowie, Bystrzycy Górnej, czy też Mokrzeszowie. Do wspierania Justyny zachęcał również m.in. Jan Błachowicz, który jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. W sumie w ramach zbiórek na leczenie 21-latki zebrano ponad 1 mln 150 tys. złotych.

Justyna zmarła 13 marca 2021 roku. Informację o jej śmierci potwierdziła osoba blisko związana z rodziną.

/mn/

Poprzedni artykułPierwsze oznaki wiosny na fotografiach [KONKURS]
Następny artykuł„Migające” przedszkolaki z Jaworzyny