Strona główna 0_Slider Ujęcia do filmu z Sophią Loren i… osiołkiem pod zaporą

Ujęcia do filmu z Sophią Loren i… osiołkiem pod zaporą [FOTO/VIDEO]

0

Sophia Loren, legenda włoskiego i światowego kina zagra u znakomitego, polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego. Wzruszająca historia Marii i osiołka Baltazara powstaje m.in. w Polsce. Dzisiaj ekipa filmowa pojawiła się pod tamą w Lubachowie.

“Baltazar” to współczesna interpretacja kultowego filmu zaliczanego do klasyki kina “Na los szczęścia, Baltazarze” Roberta Bressona z 1966 roku. – Film Bressona uznawany jest za jedno z arcydzieł francuskiej kinematografii. Jego akcja rozgrywa się na francuskiej wsi. Opowiada losy bezpańskiego osiołka, który trafia w ręce kolejnych właścicieli – bezdusznego piekarza czy cyrkowców – informuje Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, który wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej dofinansował produkcję. – U Skolimowskiego historia zwierzęcia zaczynać się będzie w polskim cyrku, a kończyć we włoskiej rzeźni. Przekazywany z rąk do rąk, spotyka na swej drodze zarówno ludzi dobrych, jak i złych. To gorzka, ale też pełna ciepłego humanizmu parafraza filmu drogi – dodano.

Autorami scenariusza są Jerzy Skolimowski i Ewa Piaskowska, którzy wspólnie zrealizowali wcześniejsze produkcje reżysera “Cztery noce z Anną”, “Essential Killing” i “11 minut”. Producentem filmu jest Skopia Film, a włoskim koproducentem firma ALIEN FILMS SRL.

Dzisiaj pod zaporą w Lubachowie były kręcone ujęcia podczas kontrolowanego zrzutu wody, na który zgodę wyraził Tauron Ekoenergia. Filmowcy przygotowali plan, pojawił się główny zwierzęcy bohater i tłumy gapiów.

Premierę polsko-włoskiej koprodukcji zaplanowano na listopad 2021 roku.

/asz/
Zdjęcia, dron, montaż Artur Ciachowski

Poprzedni artykułJeden pijany, dwaj bez uprawnień. Tak jechali po drogach powiatu świdnickiego
Następny artykułO bezpieczeństwie i rodzinach zastępczych na sesji Rady Powiatu