Strona główna 112 Jeden pijany, dwaj bez uprawnień. Tak jechali po drogach powiatu świdnickiego

Jeden pijany, dwaj bez uprawnień. Tak jechali po drogach powiatu świdnickiego

0

Nie ma dnia, by policjanci nie zatrzymywali nieodpowiedzialnych kierowców. jedni nie wahają się wsiąść za kierownicę po solidnej dawce alkoholu, inni – bez uprawnień.

28 marca około godziny 01.30 funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 26-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował na terenie Świebodzic samochodem osobowym marki Audi w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,6  promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy, a grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

27 marca funkcjonariusze świdnickiej komendy wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących bez uprawnień. Najpierw o godzinie 10.00 na ul. Kliczkowskiej w Świdnicy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli 41-letniego mieszkańca miasta, który posiadał obowiązujący zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Po godzinie 19:00 natomiast w Jaworzynie Śląskiej funkcjonariusze posterunku kontrolowali 38-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna ten również posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

W przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Dlatego apelujemy po raz kolejny.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKilkusetletnia historia niepozornego budynku. Odkrycie przy Budowlanej
Następny artykułUjęcia do filmu z Sophią Loren i… osiołkiem pod zaporą [FOTO/VIDEO]