Strona główna 0_Slider Pandemia nie przeszkodziła! Wielki rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 210 milionów...

Pandemia nie przeszkodziła! Wielki rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 210 milionów złotych!

1

Ponad miliard złotych udało się zebrać podczas 28 finałów WOŚP. W tym roku pandemia nie pozwoliła na tradycyjne festyny, pokazy i koncerty. – Zorganizowaliśmy najpiękniejszą domówkę świata – podkreślił Jurek Owsiak, szef fundacji. Mimo ograniczeń, zmęczenia związanego z walką z Covid-19 i zmiany pierwotnej daty znów jest rekord! 210 813 830,10 zł! Jubileuszowy, 30 finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku.

W 2020 roku podczas 28 finału udało się zebrać ponad 186 milionów złotych, rok wcześniej – ponad 175 milionów. Jak wydatkowane są pieniądze można sprawdzić na stronie WOŚP. Środki zebrane podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

31 stycznia na ulicach Świdnicy pojawiło się 140 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Finał można też było wesprzeć podczas świdnickiej Moto Orkiestry, a także uczestnicząc w licytacjach prowadzonych ze specjalnego studia w Świdnickim Ośrodku Kultury, jak również z wirtualnego studia w Strzelcach Świdnickich. Aukcje odbywały się również w serwisie Allegro.

Mamy rekord! Połączone siły Świdnicy i Gminy Marcinowice uzbierały deklarowaną rekordową kwotę 234.704,88 zł. Na ten sukces pracowali wolontariusze kwestujący na ulicach, Gmina Marcinowice i ich aukcja w Strzelcach, Motoorkiestra, aukcja na Allegro i on-line z desek teatru oraz wpłaty do e-Skarbonek – poinformowała 2 lutego Violetta Sobczak ze świdnickiego sztabu orkiestry.

Blisko 50 tysięcy w Świebodzicach

Z uwagi na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia, świebodzicki Finał odbył się w zmienionej formie. Miejski sztab prowadził transmisję online, podczas której można było zobaczyć m.in. film dokumentalny “20 lat WOŚP”, występy artystyczne uczniów świebodzickich placówek oraz symboliczne światełko do nieba.

Jak co roku świebodziccy wolontariusze, którym nie straszny był mróz, chodzili ulicami miasta i zbierali środki do puszek. Powstała również eSkarbonka, czyli wirtualna puszka, do której można było przelewać pieniądze za pośrednictwem internetu. Zebrana kwota przez świebodzickich wolontariuszy to 49 831,77 zł (dane z początku lutego).

Ponad 41 tysięcy w Żarowie

W sobotę, 30 stycznia na żarowskim targowisku można było nabyć pyszne ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje stanowisko przygotowała także młodzież ze sztabu WOŚP Żarów, zachęcając do kupienia prac przygotowanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, okolicznościowych kartek wykonanych w ramach akcji “Serce dla Serca” oraz ciast i rogalików upieczonych przez rodziców uczniów. – Żarów kolejny raz pokazał, że ma wielkie serce. To był wyjątkowy finał w wyjątkowych czasach. Dziękujemy, że byliście z nami podczas licytacji. Na koncie sztabu WOŚP Żarów na dzień 31 stycznia 2021 (godzina 22.00) było 41 145,65 złotych. W sumie podczas aukcji udało się wylicytować przedmioty za prawie osiem tysięcy złotych. Hitem okazała się półkolonia w siodle przekazana przez Biały Las Restauracja Hotel Wierzbna, która została wylicytowana za 1050 złotych. Piekarnik i zmywarkę marki Electrolux wylicytowano łącznie za 1500 złotych – mówił w styczniu Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Ponad 34 tysiące w Strzegomiu

Strzegomski finał WOŚP za nami! Finał inny niż wszystkie poprzednie, ale pomimo pandemii pokazaliśmy, że mamy wielkie serca i wsparliśmy działania fundacji kwotą 34 272,13 zł. Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy dziś prowadzili zbiórkę na ulicach Strzegomia i Jaroszowa, serdeczne podziękowania dla tych osób, które do ich puszek wrzucały pieniądze. Ogromnie dziękujemy darczyńcom, przekazującym fanty na licytacje elektroniczne naszego sztabu! – przekazali przedstawiciele strzegomskiego sztabu Orkiestry.

Ponad 21 tysięcy w Jaworzynie Śląskiej

Sztab WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska pragnie z całego serca podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną zbiórkę Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej. Zebrane w naszej gminie pieniądze trafiły już bezpiecznie do Banku i oczekujemy na końcowe rozliczenia naszej kwesty przez Fundację WOŚP. Utrzymujemy nasz podany w niedzielę wynik 21.456,68 zł – poinformował jaworzyński sztab.

/opr. mn/asz/