Strona główna 0_Slider Od niedzieli podwyżka cen niektórych biletów Kolei Dolnośląskich

Od niedzieli podwyżka cen niektórych biletów Kolei Dolnośląskich

0

14 marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Dolnośląskie zapowiadają wprowadzenie zmian związanych z uruchomieniem połączeń sezonowych, a także wynikających z prac remontowych. Od niedzieli zmianie ulegną również niektóre oferty i promocje obowiązujące do tej pory na wybranych trasach dolnośląskiego przewoźnika, co dla części pasażerów będzie oznaczać podwyżkę cen biletów.

Najbardziej zauważalny wzrost dotyczy turystycznej oferty „Weekend z KD”. Bilet, ważny od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzającego bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych, uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ramach jego ważności. Od 14 marca cena biletu wzrośnie o 10 złotych, w związku z czym podróżni będą musieli zapłacić 49 złotych. Dla pasażerów korzystających z „Weekendu z KD” droższy będzie również bilet na przewóz roweru, za który trzeba będzie zapłacić 10 złotych (obecnie 7 zł).

Od niedzieli zmianie ulegną również ceny biletów na większości relacji objętych ofertą „Dobry Bilet”. Przykładowo, za podróż ze Świdnicy do Strzegomia trzeba będzie zapłacić 6 złotych (obecnie 5 zł), podobnie jak w przypadku przejazdów między Świdnicą a Dzierżoniowem i Bielawą (podwyżka z 5 na 6 zł). Zdrożeje też podróż między Wałbrzychem a Jelenią Górą (z 12 do 14 zł), Jelenią Górą a Kamienną Górą i Lubawką (z 7 na 8 zł), Jelenią Górą a Szklarską Porębą (z 6 na 7 zł), Legnicą a Jaworem (z 5 na 6 zł), czy też Wałbrzychem Miasto a Kamienną Górą i Lubawką (z 5 na 6 zł). Na niezmienionym poziomie zostanie cena biletów na trasie Głogów – Legnica (12 zł), Głogów – Lubin (9 zł), a także Dzierżoniów – Bielawa (3 zł).

Wracają połączenia sezonowe, będą remontowe utrudnienia

Od 14 marca zacznie obowiązywać wiosenny rozkład jazdy. – Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – wskazuje.

Jedna z głównych zapowiedzi ogłoszonych przez dolnośląskiego przewoźnika dotyczy przywrócenia połączeń do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova, z których pasażerowie będą mogli korzystać od 24 kwietnia. – Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają – wyjaśnia rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Jeśli chodzi o planowane prace remontowe i modernizacyjne, które prowadzone będą na kolejowych trasach regionu, na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach:

  • Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20-21 marca,
  • Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10-19 kwietnia,
  • Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4-10 czerwca,
  • Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18-24 marca,
  • Kłodzko – Międzylesie – Lichkov w dniach 15-30 kwietnia,
  • Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja – 2 czerwca.

Pełna lista zmian w rozkładzie jazdy oraz ofercie Kolei Dolnośląskich jest dostępna na stronie przewoźnika.

/mn/

Poprzedni artykułXVI Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury” w Świdnicy – online
Następny artykułPrzyjdź i oddaj krew. W czwartek akcja w Świdnicy