Strona główna Artykuł sponsorowany XVI Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury” w Świdnicy – online

XVI Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury” w Świdnicy – online

0

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy zaprasza młodych adeptów gry na keyboardzie do udziału w XVI Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury”. W tym roku impreza odbędzie się w nietypowej formule, czyli przez internet. Na zgłoszenia i nagrania video z wykonywanym utworem organizator czeka do 18 kwietnia 2021 r. Konkurs stanowi eliminacje wojewódzkie do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego.

Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury” organizowany jest w Świdnicy już po raz szesnasty, jednak po raz pierwszy uczestnicy nie będą prezentować swoich umiejętności na żywo przed jury w MDK w Świdnicy. Z powodu sytuacji pandemicznej tegoroczna edycja konkursu zrealizowana zostanie w formule online, ale poza stroną techniczną nic się nie zmienia. Celem konkursu nadal pozostaje przede wszystkim promowanie gry na keyboardzie, stwarzanie okazji do jej doskonalenia, umożliwianie konfrontacji umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży oraz kształtowanie i aktywizowanie muzycznych ruchów amatorskich. Impreza ma także na celu promowanie najbardziej uzdolnionych i najciekawszych młodych keyboardzistów ze Świdnicy i całego Dolnego Śląska.

Konkurs przeznaczony jest dla solistów, którzy uczęszczają do szkół podstawowych (klasa 0 – VIII) lub szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego. Jak podaje serwis wygranaonline.com, impreza organizowana jest z myślą o amatorach, czyli osobach ćwiczących grę na keyboardzie np. w domach kultury, ogniskach muzycznych itp. Dzieci uczące się tej sztuki profesjonalnie, przykładowo w szkołach muzycznych, nie powinny uczestniczyć w konkursie.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przesłać drogą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszenia i nagranie na adres: [email protected] Tytuł wiadomości powinien brzmieć: „Mistrz Klawiatury’2021”. Nagranie video (w formacie mp4) powinno zawierać 1 utwór muzyczny zagrany na keyboardzie, którego czas trwania nie przekracza 4 minut. Można również przesłać link do nagrania np. przez WeTransfer czy inny serwis tego typu. Niedopuszczalna jest jakakolwiek obróbka czy montaż w nagraniu, a obraz musi obejmować widok klawiatury, rąk i sylwetki uczestnika w celu umożliwienia jego identyfikacji. Kompozycję muzyczną należy wykonać z pamięci. Uczestnicy mogą nadsyłać zgłoszenia wraz z nagraniami do 18 kwietnia 2021 r. Wszelkie niezbędne dokumenty (karta zgłoszenia, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, zgoda na wykorzystanie wizerunku) znajdują się na stronie MDK w Świdnicy.

Jury konkursowe dokona oceny uczestników, biorąc pod uwagę wybrany repertuar, warsztat techniczny wykonawcy (gra techniką keyboardową), stopień wykorzystania możliwości instrumentu w rzeczywistym czasie (nie używając np. sekwencera, dyskietek, USB), autorską interpretację utworu i całościowy wyraz artystyczny. Ocena dokonywana będzie z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe:

  • uczniowie klas 0 – III szkół podstawowych,
  • uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych,
  • uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

We wszystkich kategoriach wiekowych przyznana zostanie osobna nagroda Grand Prix i tytuł „Mistrza Klawiatury”. Dla laureatów przewidziano dyplomy i nagrody, które ufunduje organizator. Co więcej, finaliści konkursu w Świdnicy zostaną nominowani do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym organizowanym pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Planowany termin ogólnopolskiego konkursu to najpóźniej 25 czerwca 2021 r.

Rozstrzygnięcie VI Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury” przewidziano na dzień 30 kwietnia 2021 r. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie internetowej MDK w Świdnicy oraz na jego fanpage’u na Facebooku. Tam też udostępniony zostanie internetowy koncert laureatów.

Plakat: https://mdk.swidnica.pl/

/Artykuł sponsorowany/