Strona główna 0_Slider O zwycięstwo na własnym stadionie. Polonia Stal Świdnica walczy o trzy punkty...

O zwycięstwo na własnym stadionie. Polonia Stal Świdnica walczy o trzy punkty z Wartą Gorzów [RELACJA LIVE]

0

Dzisiejszy mecz jest pierwszym spotkaniem rundy wiosennej makroregionalnej III ligi, które świdniczanie rozegrają na własnym obiekcie. Biało-zieloni zmierzą się z Wartą Gorzów, która również walczy o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Ten mecz jest równie ważny dla obydwu zespołów w kontekście dalszej walki o utrzymanie w III lidze. Świdniczanie z dorobkiem dziesięciu punktów są ostatni w ligowej tabeli. Z kolei Warta mająca osiemnaście punktów plasuje się dwa oczka wyżej. Do rywalizacji w Świdnicy obydwie drużyny podchodzą po zeszłotygodniowych porażkach. Biało-zieloni ulegli 3:0 liderowi – Ruchowi Chorzów, a gorzowianie przegrali 1:0 z rezerwami ekstraklasowego Górnika Zabrze. Pierwsze spotkanie w Świdnicy to także pierwszy wybór najlepszych piłkarzy meczu, których wskażą trenerzy obydwu zespołów.

Piłkarze Polonii Stali na murawę przy ul. Śląskiej 35 wybiegną w następującym składzie: Szawaryn, Sztylka, Kasprzak, Salamon, B. Paszkowski, Diduszko, Sowa, Szuba, Krakowski, Tragarz, Myrta. Na ławce rezerwowych do dyspozycji trenera pozostają: Kot, Borowy, Kozachenko, Osiadły, Filipczak, Szydziak, Ciupka.

Nasi przeciwnicy zagrają w składzie: Lech – Stawikowski, Siwiński, Szulc, Pomsmyk, Krauz, Nowakowski, Sikorski, Mikołajczak, Śledzicki, Surożyński. Na ławce usiedli: Latek, Bielawski, Grudziński, Saktura, Szałas, Kasprzak, Poniedziałek.

MKS Polonia Stal Świdnica zapewnia również dla kibiców relacje VIDEO LIVE:

Przed meczem piłkarze obydwu zespołów uczczą jeszcze minutą ciszy niedawno zmarłych Alberta Gaszyńskiego i Piotra Szczygła, którzy byli blisko związani ze świdnickim klubem.

1′ – rozpoczynamy mecz

2′ – rzut rożny dla gości, bez zagrożenia. Z głębi pola karnego wybijają piłkę obrońcy świdnickiego zespołu

4′ – dobra próba biało-zielonych. Po skrzydle przedzierał się Krakowski, który dośrodkował piłkę w pole karne, ale przytomnie przechwycił ją jeden z defensorów Warty

5′ – walka w środku pola. W grze obydwu zespołów widać sporo niedokładności przez co piłka często ląduje poza polem gry

6′ – rzut wolny w kole środkowym boiska dla gości

7′ – groźne dośrodkowanie Mikołajczaka, dobrze piłkę z pola karnego wybija Sztylka

8′ – dośrodkowanie Posmyka w pole karne z połowy boiska zakończone prowadzeniem gości 1:0. Źle tor lotu piłki obliczył Szawaryn i ta po koźle oraz obiciu słupka bramki gospodarzy wpadła do sieci. MKS Polonia Stal Świdnica 0:1 Warta Gorzów Wielkopolski

9′ – świetna szansa Tragarza. Strzał naszego skrzydłowego broni jednak Lech

10′ – swoich szans z rzutu wolnego szukał Surożyński, piłka jednak minęła znacznie światło bramki świdniczan

13′ – Warta jest zespołem dominującym. To goście częściej utrzymują się z piłką przy nodze i cześciej naciskają defensywę biało-zielonych

15′ – razu rożny dla Polonii Stali, z narożnika boiska piłkę dorzuca Szuba, bez zagrożenia

16′ – rzut wolny dla drużyny Warty Gorzów Wielkopolski

18′ – gra toczy się głównie na połowie gospodarzy, którzy na razie skutecznie odpierają próby ataków rywali. Kolejny rzut rożny dla drużyny z Gorzowa, piłkę dośrodkowaną w pole karne skutecznie wybija ponownie za linię końcową Szawaryn

19′ – następny rzut rożny, ponownie radzą sobie z dośrodkowaniem defensorzy ze Świdnicy, ale podejmują nieudaną próbę kontrataku. Kolejny rzut wolny dla Warty

21′ – rzut wolny dla gości z odległości około 25 metrów. Dobra interwencja Szawaryna, goście mają następny rzut rożny

23′ – dośrodkowanie z narożnika boiska Surożyńskiego wybijają obrońcy Polonii Stali, ale ponownie wysokim pressingiem futbolówkę odbierają goście

23′ – dobra próba dośrodkowania Sowy, ale piłka wylądowała nieco za plecami Krakowskiego. Grę z boku rozpoczną warciarze

24′ – kolejne dośrodkowanie gości i ponownie skutecznie piłkę z pola karnego wybijają świdniccy obrońcy. Nic jednak dalej z tego nie wynika, bo po raz kolejny to goście doskakują do wybitej futbolówki jako pierwsi

26′ – strata w środku pola B. Paszkowskiego i kolejna groźna kontra gości. Na nasze szczęście na posterunku był Salamon, który wybił piłkę poza pole karne świdnickiego zespołu

28′ – próba ataku pozycyjnego świdniczan, którzy po raz pierwszy od początku meczu utrzymują się nieco dłużej przy piłce. Póki co jednak futbolówką krąży tylko w okolicach środka boiska

29′ – rzut wolny z okolic 25. metra od bramki Lecha. Piłkę w pole karne dośrodkował Sztylka, ale dogranie było zbyt mocne i futbolówka wylądowała poza linią końcową boiska

30′ – w odpowiedzi rzut wolny dla gości z okolic 22 metra od bramki Szawaryna. Uderzał Siwiński, ale piłka odbija się od biało-zielonego muru i ląduje poza linią końcową.

31′ – rzut rożny dla gorzowian. W ostatniej chwili z okolic linii pola karnego piłkę wybija Diduszko

33′ – razu wolny dla świdniczan. Z linii bocznej, na własnej połowie rozpoczną grę biało-zieloni

34′ – dużo strat po obu stronach. Piłkarzy obydwu zespołów raz po raz wymieniali się przy piłce. Finalnie zakończyło się to rzutem wolnym dla gospodarzy na połowie rywala

35′ – dośrodkowanie w pole karne rywala – niecelne. Nadal nie jesteśmy w stanie zagrozić bramce zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego

37′ – drugi gol dla gości. Bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego do bramki Szawaryna trafia Stawikowski. MKS Polonia Stal Świdnica 0:2 Warta Gorzów Wielkopolski

39′ – fatalna strata B. Paszkowskiego. Na nasze szczęście nie wykorzystali jej gracze Warty

40′ – żółta kartka dla B. Paszkowskiego

42′ – kolejny gol dla Warty Gorzów Wielkopolski. Tym razem zawiodła defensywa świdnickiego zespołu. Obrońcy zaspali, a piłka trafiła w polu karnym pod nogi Posmyka, który takich sytuacji nie marnuje. MKS Polonia Stal Świdnica 0:3 Warta Gorzów Wielkopolski

44′ – kolejna doskonała szansa dla gości. Tym razem schodzący ze skrzydła Mikołajczak nie trafił jednak w bramkę i tylko dzięki temu nadal na tablicy wyników widnieje 0:3

45′ – przebudzenie świdniczan. Z boku boiska dośrodkował Diduszko, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Myrta, po którego strzale piłka minęła jednak światło bramki Lecha

45+2 – próba strzału z dystansu, uderzał Diduszko, ale bez większych problemów piłkę wyłapał Lech

koniec pierwszej połowy. MKS Polonia Stal Świdnica 0:3 Warta Gorzów Wielkopolski

45′ – rozpoczynamy drugą połowę mecz

46′ – potrójna zmiana w świdnickim zespole boisko opuścili: Sowa, Diduszko i B. Paszkowski, a na placu gry zameldowali się Filipczak, Ciupka i Borowy

46′ – mocne dośrodkowanie z boku boiska Posmyka, wybija piłkę Salamon

47′ – rzut wolny dla gospodarzy

49′ – doskonała okazja dla gości. Zamieszania w polu karnym nie wykorzystali jednak gracze Warty i choć próbowali strzelać jeszcze z dystansu to grę rozpoczniemy od bramki

51′ – nadal dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze z Gorzowa i naciskają blok defensywny Polonii Stali kolejnymi dośrodkowaniami

52′ – próba prostopadłego zagrania do Myrty, obrońca Warty musiał ratować się wybiciem piłki na aut

53′ – w polu karnym rywala fauluję Myrta, rozpocznie Lech od bramki

53′ – długie podanie prostopadłe dochodzi do Ciupki, który mając na plecach dwóch obrońców próbował jeszcze lobować wychodzącego Lecha. Nareszcie w grze świdniczan coś ruszyło, grę rozpocznie bramkarz gości

54′ – kolejny atak świdniczan, tym razem akcję zapoczątkował Krakowski, a ponownie wybiciem na aut ratowali się obrońcy Warty

56′ – szansa dla gości. Do prostopadłej piłki wychodził Posmyk, w ostatniej chwili piłkę wybija Krakowski

56′ – tempo meczu znacznie podskoczyło. Teraz to świdniczanie atakują, w polu karnym upada Borowy, ale sędzia nie decyduje się na odgwizdanie rzutu karnego dla biało-zielonych

57′ – dobre dośrodkowanie Warty. Na szczęście dla miejscowych nie czysto w futbolówkę trafił atakujący gości

59′ – rzut wolny z bocznego sektora boiska dla Warty, do piłki podchodzi Stawikowski, a futbolówkę po jego dograniu wybija blok defensywny Polonii Stali

61′ – kolejna zmiana w świdnickim zespole, zszedł Tragarz, wszedł Kozachenko

63′ – żółta kartka dla Szuby

64′ – rzut wolny z linii środkowej boiska dla świdniczan

64′ – próba strzału z dystansu Kozachenki, piłka przeleciała jednak wysoko ponad bramką rywala

65′ – rzut wolny dla Warty, grę rozpocznie Lech

66′ – żółta kartka dla Myrty

67′ – z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Szuba, ale pewnie interweniuje Lech i łapie piłkę w koszyczek

69′ – próba dośrodkowania Kozachenki, ale piłka leciała za wysoko i nie zdołał do niej doskoczyć Krakowski

70′ – kolejne dogranie w pole karne Warty, ale ponownie świdniczanom brakuje precyzji i dokładności

71′ – zmiana w Warcie, schodzi Krauz, wchodzi Bielawski

71′ – dobra akcja świdniczan, uderzać próbował schodzący ze skrzydła Krakowski, ale został zablokowany przez rywala

73′ – w odpowiedzi gorzowianie. Uderzał Surożyński, ale tym razem skutecznie interweniował Szawaryn

74′ – rzut wolny dla Warty z okolic 25. metra

75′ – ze stałego fragmentu piłkę uderzył Posmyk, ale ponownie dobrze interweniował Szawaryn

76′ – rzut wolny dla świdniczan na połowie rywala. Dorzuconą piłkę pewnie chwycił w powietrzu Lech

77′ – żółta kartka dla Bielawskiego

77′ – zmiana w drużynie Warty, na boisku melduję się Poniedziałek i Szałas

80′ – w grze gości widać, że mają oni już pewno wynik i nie chcą nadmiernie ryzykować. Mimo to świdniczanie  nie potrafią tego wykorzystać i są zespołem znacznie słabszym od rywala

81′ – rzut rożny dla świdniczan, dogrywka Sztylka, bez zagrożenia, Piłkę łapie Lech i to on wznowi grę

82′ – uderzać z dystansu próbował Sztylka, piłka poszybowała wysoko ponad bramką Warty

84′ – dobre dośrodkowanie w pole karne. Piłkę zgrywa Borowy, ale w ostatniej chwili obrońcy Warty wybijają piłkę spod nóg Ciupki

85′ – rzut rożny dla biało-zielonych. Piłkę z narożnika boiska wrzucał Szuba, dobrze futbolówkę trącił głową Borowy, ale mimo to minęła ona światło bramki ochranianej przez Lecha

86′ – podwójna zmiana w szeregach Warty, na boisku meldują się: Grudziński i Kasprzak

88′ – dobre dośrodkowanie Sztylki, piłkę głową uderzył Borowy i ponownie niewiele zabrakło by trafił on do bramki Lecha. Mimo to nadal świdczanie bez gola

89′ – rzut wolny dla świdniczan, bez zagrożenia

90′ – groźna kontra piłkarzy Warty, na nasze szczęście napastnik gości znajdował się na pozycji spalonej

90′ – kolejna groźna akcja gości. Poniedziałek dryblował w polu karnym, ale został zatrzymany przez Kasprzaka

90+1′ – dobra akcja świdniczan, Ciupka mija obrońcę, ale jego strzał był zbyt lekki i pada łupem bramkarza rywala

90+3′ – na pozycji spalonej Myrta

koniec meczu. Przegrywamy 0:3 z Wartą Gorzów Wielkopolski