Strona główna Wydarzenia Żarów Apelują o pomoc dla strażaka

Apelują o pomoc dla strażaka

0

Zawsze służył innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców dla druha Piotra Kozy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie, który bardzo źle znosi chorobę.

Osoby które przeszły COVID-19 i mają w sobie tę moc w postaci osocza osoby odpornej na COVID, proszone są o oddanie osocza z dopiskiem PIOTR KOZA. Grupa krwi to Arh+. Oddanie osocza nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia, a może je uratować czyjeś życie – apelują o pomoc przyjaciele strażacy. Osoby chętne do oddania osocza proszone są o kontakt telefoniczny w poniedziałek z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu nr tel. 74 664 63 16 lub 74 664 63 45.

Strażacy ratownicy stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców, nieustannie i bezwarunkowo niosą pomoc i ratunek potrzebującym – ofiarom wypadków, pożarów i innych ludzkich dramatów. Dziś zdrowie i życie jednego spośród tych bohaterów jest uzależnione od dobrej woli, poświęcenia i zaangażowania innych. Dlatego apeluję o ten bezcenny dar, prosząc o dedykowanie osocza na rzecz druha Piotra Kozy – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Osocze można dedykować konkretnej osobie, podając stosowną informację w punkcie pobrań. Zgłosić może się każda osoba, która chorowała na koronawirusa i została uznana za osobę zdrową. Od momentu ustąpienia objawów musi upłynąć 28 dni. Ten bezcenny dar mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat bez chorób przewlekłych, które nie otrzymywały transfuzji krwi lub jej składników. W przypadku kobiet wykluczeniem jest ciąża.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułO zwycięstwo na własnym stadionie. Polonia Stal Świdnica walczy o trzy punkty z Wartą Gorzów [RELACJA LIVE]
Następny artykułOd niedzieli zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Ceny niektórych biletów Kolei Dolnośląskich pójdą w górę