Strona główna 0_Slider Niemal 50 wykroczeń w jeden dzień, jeden kierowca pożegnał się z prawem jazdy....

Niemal 50 wykroczeń w jeden dzień, jeden kierowca pożegnał się z prawem jazdy. Akcja świdnickiej policji

0

Ponad 70 przeprowadzonych kontroli, kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń oraz jedno prawo jazdy odebrane za jazdę ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością w terenie zabudowanym – to bilans sobotniej akcji przeprowadzonej na drogach powiatu świdnickiego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami zdarzeń drogowych. Świdniccy policjanci cyklicznie przeprowadzą wzmożone działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. Dlatego też w sobotę, 20 marca na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Prędkość” – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie działań funkcjonariusze dokonali 74 kontroli drogowych i ujawnili 48 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. – Funkcjonariusze objęli swoim działaniem powiat świdnicki, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu policjanci z ruchu wyeliminowali jednego amatora zbyt szybkiej jazdy, któremu zatrzymano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące za nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym – dodaje Ząbek.

Każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak odmienić Świebodzice? Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły
Następny artykułOgraniczenia w obsłudze klientów w Urzędzie Miejskim w Świdnicy