Strona główna Wydarzenia Świebodzice Jak odmienić Świebodzice? Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły

Jak odmienić Świebodzice? Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły

0

Od środy mieszkańcy Świebodzic będą mogli zgłaszać swoje propozycje do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na poszczególne projekty świebodziczanie będą mogli oddać swój głos w kwietniu.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świebodzicach, na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego co roku będą przeznaczane środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 250 tys. złotych. Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć 250 tys. zł.

Swoje projekty mieszkańcy Świebodzic będą mogli zgłaszać od 24 marca do 7 kwietnia 2021 roku. – Propozycje zadań zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane wyłącznie na terenie będącym własnością Gminy Świebodzice oraz muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy. Do zgłaszania projektów uprawnieni są mieszkańcy Gminy Świebodzice, którzy w chwili składania formularza z propozycją mają pełną zdolność do czynności prawnych. Propozycję projektu składa się w wersji papierowej na odpowiednim formularzu. Zgłoszenie projektu wymaga poparcia co najmniej 3 osób zamieszkujących na terenie Gminy Świebodzice – przypominają miejscy urzędnicy.

O tym, który z projektów doczeka się realizacji, świebodziczanie zadecydują w głosowaniu, które odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia. Po jego zakończeniu, zwycięskie pomysły zostaną poddane weryfikacji, a 30 kwietnia 2021 roku przedstawiona zostanie lista projektów wybranych do realizacji.

Więcej informacji na platformie e-urząd Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułNiespodzianka była na wyciągnięcie ręki [VIDEO]
Następny artykułNiemal 50 wykroczeń w jeden dzień, jeden kierowca pożegnał się z prawem jazdy. Akcja świdnickiej policji