Strona główna 0_Slider Na apel Pogotowia Ratunkowego zareagowały Marcinowice

Na apel Pogotowia Ratunkowego zareagowały Marcinowice

3

Gmina Marcinowice kupi zamgławiacze do karetek świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. Samorząd zareagował na apel, zamieszczony zaledwie wczoraj.

– Jak wiecie, trwa trzecia fala epidemii. Niestety nikt nie wie jak długo to jeszcze potrwa. Mimo to staramy się nieść naszym pacjentom pomoc w najlepszy i najszybszy sposób jaki tylko możemy. Niestety, ale czas dezynfekcji karetki po przewożeniu pacjentów z COVID jest długi. Wydłuża się dodatkowo, gdy musimy dojechać do naszej głównej siedziby. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zakup zamgławiaczy akumulatorowych, które możemy wozić ze sobą i nie tracić czasu na dojazdy, co pozwoli nam szybciej dojechać do kolejnego pacjenta – opisali pracownicy pogotowia na portalu społecznościowym. Mimo że urządzenia mają trafić do stacji w Jaworzynie Ślaskiej, Świebodzicach i Strzegomiu, na apel zareagowała Gmina Marcinowice.

Decyzją wójta Stanisława Lenia zakupione zostały 3 zamgławiacze akumulatorowe, które medycy będą wykorzystywali do dezynfekcji karetek po przewożeniu pacjentów z Covid-19. Na takie sygnału trzeba reagować szybko i skutecznie, ponieważ życie i zdrowie naszych mieszkańców oraz ratowników medycznych jest w tym przypadku najważniejsze. Jednocześnie cieszymy się, że w ten sposób możemy wspomóc również mieszkańców całego Powiatu Świdnickiego, do których dojeżdża pogotowie. Przekazanie sprzętu ratownikom nastąpi już jutro – zapowiada gmina na swoim fb.

Koszt zakupu to 3 tysiące złotych.

/red./

Poprzedni artykułChcą ratować cenne drzewa. Żarów czeka na zgłoszenia mieszkańców
Następny artykułOstatnie pożegnanie Justyny Ciok