Strona główna Temat dnia Ostatnie pożegnanie Justyny Ciok

Ostatnie pożegnanie Justyny Ciok

0

Historia walki 21-letniej mieszkanki Marcinowic o zdrowie i życie poruszyła tysiące ludzi. Wiadomość o jej śmierci wszyscy przyjęli z ogromnym żalem. Justyna Ciok zostanie pochowana w rodzinnej miejscowości w najbliższy piątek.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, od 2016 roku zmagała się z nowotworem mózgu. Dzięki gigantycznemu wsparciu udało się zebrać ponad pół miliona złotych, umożliwiając Justynie rozpoczęcie leczenia w klinice w Hannoverze. Podczas przeprowadzonych tam operacji lekarzom udało się usunąć guzy, jednak w trakcie dalszych badań wykryto zmiany nowotworowe w kręgosłupie dziewczyny. Szansę na powstrzymanie rozwoju nowotworu dało rozpoczęcie eksperymentalnej terapii lekowej, jednak ratunkiem dla walczącej z nowotworem Justyny Ciok była kosztowna terapia genowa.

Na każdym kroku jej walki z nowotworem, Justynę wspierała rodzina i przyjaciele. W zbiórkę środków na kosztowne leczenie włączyły się tysiące osób, a wielkim zaangażowaniem wykazały się lokalne społeczności organizujące kolejne charytatywne festyny, pikniki i wydarzenia w Szczepanowie, Bystrzycy Górnej, czy też Mokrzeszowie.

Mimo wszystkich starań i ogromnej woli życia, Justynka przegrała walkę z nowotworem 13 marca 2021r. W najbliższy piątek, 19 marca o 14.00 w kościele pw. św. Wacława w Marcinowicach zostanie odprawiona msza św., po której rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na marcinowickim cmentarzu.

Poprzedni artykułNa apel Pogotowia Ratunkowego zareagowały Marcinowice
Następny artykułJechał zygzakiem i pod prąd. Pijany kierowca ujęty przez strażników miejskich