Strona główna 0_Slider Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Gracjana Kamienieckiego

Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Gracjana Kamienieckiego

0

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do przekazania 1% na rzecz 6-letniego Gracjana Kamienieckiego z Boleścina.

Gracjan urodził się 20 stycznia 2015 roku. – W wyniku długiego i ciężkiego porodu został niedotleniony. Następstwem tego syn cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W listopadzie 2019 roku pojawił się pierwszy atak padaczki. Pomimo choroby Gracjan jest pogodnym chłopcem, który codziennie odbywa rehabilitacje ruchowa w prywatnym gabinecie, a także w zajęciach z logopedą – piszą rodzice Gracjana.

Chłopiec musi być on poddawany długotrwałej, intensywnej rehabilitacji. – Związane z tym koszta przerastają nasze możliwości, dlatego zachęcamy do oddania 1% na naszego syna – apelują rodzice. Wsparcie można okazać przekazując 1% podatku Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, której podopiecznym jest Gracjan, w formularzu PIT wpisując numer KRS 0000037904, natomiast w rubryce “Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisując: 28564 Kamieniecki Gracjan.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”:

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994,
tytułem: 28564 Kamieniecki Gracjan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Jak przekazać 1% podatku?

Kolejny rok z rzędu podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji, by rozliczyć PIT. Robi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych i państwowych. Przygotowane na tej podstawie zeznania od 15 lutego dostępne są na portalu podatki.gov.pl. Deklarację można składać do 30 kwietnia.

W ramach usługi “Twój e-PIT” do deklaracji automatycznie wpisywany jest numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, a także wybrany poprzednio cel szczegółowy. Dane te można zmienić. Twój e-PIT wylicza również kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem oraz opisem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł5 najczęściej pojawiających się mitów dotyczących fotowoltaiki
Następny artykułMieszkańcy wskażą lokalizację nowych kamer monitoringu