Strona główna Wydarzenia Żarów Mieszkańcy wskażą lokalizację nowych kamer monitoringu

Mieszkańcy wskażą lokalizację nowych kamer monitoringu

0

Na terenie Żarowa w tym roku zostaną zainstalowane kolejne kamery. System monitoringu na terenie miasta jest systematycznie rozbudowywany, a kamery są umieszczone w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej oraz funkcjonariuszy policji.

Urząd Miejski w Żarowie zachęca mieszkańców do wskazywania lokalizacji kolejnych kamer na terenie miasta. – Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego planujemy w tym roku uruchomić kolejne środki finansowe, aby zakupić kolejne nowe kamery do naszego miasta. Chcemy rozbudować naszą sieć monitoringu. W celu wytypowania miejsc objętych monitoringiem przeprowadzimy konsultacje z policją. Zachęcamy także mieszkańców Żarowa do wskazania, które jeszcze miejsca w mieście należałoby objąć monitoringiem. Znaczący wpływ na lokalizację kamer będą miały dla nas opinie mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Kamery są także zainstalowane we wszystkich wsiach gminy Żarów. Rejestrują obraz w miejscach wytypowanych głównie przez samych mieszkańców.

Propozycje dotyczące lokalizacji monitoringu w Żarowie można zgłaszać na adres mailowy [email protected] albo pisać bezpośrednio w komentarzach na profilu Gminy Żarów na Facebooku.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Wesprzyj Gracjana Kamienieckiego
Następny artykułPonad 18,5 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?