Strona główna 0_Slider Debiut świdniczanina w kadrze narodowej!

Debiut świdniczanina w kadrze narodowej! [FOTO, VIDEO]

0

Pechowo indywidualnie, ale bardzo dobrze drużynowo – tak w skrócie można opisać debiut świdniczanina, Damiana Lemparta w kadrze narodowej w simracingu – wirtualnych wyścigach samochodowych.

W niedzielę, 14 marca odbył się pierwszy wirtualny wyścig samochodowy z cyklu „European Digital Motorsport Cup” pod patronatami motoryzacyjnych związków sportowych (tzw. ASN), między innymi z ramienia Polskiego Związku Motorowego. W ramach zawodów, do kadry narodowej w klasyfikacji „PRO” (kierowcy z licencją wyścigową i aktywnie startujący w prawdziwych wyścigach) został powołany świdniczanin – Damian Lempart, który startował w parze z innym kierowcą wyścigowym – Bartoszem Groszkiem.

 

Kwalifikacje i pierwszy stint rozpoczął Bartosz Groszek. Wicemistrz Polski w klasie D4-3500 startował do wyścigu z 29. pozycji ze startu lotnego, a Damian czekał na swoją kolej do jazdy w ramach drugiego i trzeciego, finałowego stintu. Niestety, ogromna kolizja kilku kierowców w drugim i trzecim zakręcie (Eau Rouge & Raidilion) na wirtualnym torze Spa Francorchamps spowodowała tak duże zamieszanie, że kolega zespołowy Damiana unikając wypadku za wszelką cenę, ucierpiał przez innego kierowcę, który w niego wjechał. Restart samochodu kosztował załogę stratę okrążenia na samym początku i spadek na ostatnią, 37. pozycję. Załoga jechała do końca równym tempem włącznie z zarządzaniem paliwa, aczkolwiek strata do większości rywali była zbyt duża aby liczyć na solidny wynik.

Wielka szkoda tego wypadku, który popsuł nasze realne marzenia o zajęciu pozycji w okolicy TOP10. Byliśmy solidnie przygotowani, ale ogromny wypadek przez brawurę innych spowodował takie zamieszanie, że nie dało się uniknąć przeszkód w postaci innych, rozbitych samochodów. Po tym zdarzeniu zostało nam z Bartkiem po prostu dojechanie do mety bez większych błędów, w zasadzie z ostatniej pozycji, licząc przy okazji na kary i błędy innych kierowców. Mimo wszystko, fajnie było ukończyć pierwszy event i jeśli czasowo będzie taka możliwość, chętnie wezmę udział w kolejnych zawodach. Dziękuję wszystkim kolegom z kadry za wspólne treningi i wskazówki, bez nich czułbym się jak dziecko we mgle w tych zawodach – podsumowuje Damian Lempart.

 

Załoga ze świdniczaninem finalnie zajęła 27. miejsce, nadrabiając 10 pozycji w ciągu 2-godzinnego wyścigu. Miejsce było odległe od oczekiwań kierowców, aczkolwiek sumienna jazda wszystkich polskich załóg pozwoliła zająć reprezentantom Polski niezwykle mocne, 2. miejsce w klasyfikacji narodów. Warto zaznaczyć, że drugą lokatę w wyścigu zajęła polska załoga w składzie Przemysława Lemanka (R8G eSports – oficjalny team Romaina Grosjeana, byłego kierowcy F1) i Dominika Blajera (DV1 TRITON Racing).

 

Oprócz wirtualnych zawodów, Lempart będzie w tym roku startować co najmniej w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski za kierownicą prawdziwego samochodu, m.in. dzięki wsparciu świdnickiej firmy Delta-Tech.

 

Transmisja wyścigu:

Finalne wyniki polskich załóg:
P2 – Przemysław Lemanek / Dominik Blajer
P4 – Maciej Młynek / Jakub Wyderka
P13 – Bartłomiej Mirecki / Nikodem Wierzbicki
P15 – Mateusz Tyszkiewicz / Konrad Żerebiec
P23 – Piotr Jagodziński / Marcin Skrzypczak
P27 – Bartosz Groszek / Damian Lempart

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułSpalanie śmieci drogo kosztowało
Następny artykułPaka dla niemowlaka na powitanie najmłodszych mieszkańców Gminy Żarów