Strona główna 0_Slider Alan ma szansę stanąć o własnych siłach. Trwa zbiórka, miłośnicy motoryzacji organizują...

Alan ma szansę stanąć o własnych siłach. Trwa zbiórka, miłośnicy motoryzacji organizują charytatywny “Kolorowy Przerajd”

0

11-letni Alan Oleksyk ze Strzegomia jest dzielnym, wytrwałym i bardzo pogodnym chłopcem, pomimo tego, że tuż po urodzeniu zmagał się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, które spowodowały niedowład kończyn dolnych oraz problemy z widzeniem. O jego zdrowie walczą rodzice i przyjaciele. Wsparcie w trwającej zbiórce na leczenie i rehabilitację zaoferowali również członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji, znani z niedawnej akcji charytatywnej “Skoda dla Amelki”.

W trakcie ciąży myśleliśmy, że wszystko jest w porządku, że Alan urodzi się zupełnie zdrowy. Nikt nie przygotował nas na to, co miało się stać… Dopiero gdy Alan się urodził, lekarze przekazali nam informację, że synek ma rozszczep kręgosłupa. Wtedy pociemniało nam przed oczami… Świat nagle zatrzymał się i przestał istnieć. Rozszczep spowodował niedowład kończyn dolnych. Potem okazało się, że Alanek ma też wodogłowie. Zamiast pierwszych dni z synkiem w domu czekały nas długie miesiące w szpitalu. Alanek przeszedł pierwszą operację niedługo po narodzinach – opisują rodzice chłopca, który jest także dzieckiem bardzo słabo widzącym.

Długotrwałe leczenie przyniosło skutek, jednak nie oznaczało to końca walki o powrót chłopca do pełnej sprawności. – Gdy udało opanować się problemy z kręgosłupem i wodogłowiem, czekała nas kolejna walka – o to, by nasz synek chodził – wskazują rodzice chłopca. Dzięki ich uporowi i wielkim sercom darczyńców, Alan trafił do kliniki ortopedycznej w niemieckim Aschau, w której przeszedł dwie operacje kolan i stóp. Druga z operacji, przeprowadzona na początku marca, przebiegła bez żadnych komplikacji.

Zbiórka dla Alanka wciąż trwa, a obecnym celem jest zebranie funduszy na zakup ortez oraz przeprowadzenie rehabilitacji. Pomóc chcą w tym członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji, którzy postanowili zorganizować charytatywny “I Kolorowy Przerajd dla Alana“, który wystartuje 20 marca. – Przerajd polega na poznaniu wszystkich zakątków naszej Gminy. Wszystkie załogi biorące udział w przerajdzie muszą przejechać przez każdą wieś Gminy Strzegom, a jest ich aż 22, plus Sołectwo Strzegom.  Wygrywa każdy kto nada kolorów czarno-białej mapie naszej Gminy. Zasada jest prosta, w każdej wsi będą czekać na Was wolontariusze z kawałkiem kolorowej mapy. To jest nietypowy rajd, który nie polega na jak najszybszym przejechaniu trasy tylko zapoznaniu się ze wszystkimi miejscowościami Gminy Strzegom. Najważniejsza jest zabawa połączona z pomocą dla Alana – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. Aby wziąć udział w charytatywnym rajdzie, chętni musieli do 12 marca zarejestrować swój start i wpłacić minimum 50 zł na skarbonkę “Pierwszy kolorowy przerajd dla Alana”. Do tej pory na skarbonkowe konto Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji trafiło ponad 2800 złotych.

Datki na rzecz Alanka można też przekazywać:

  • za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl,
  • dokonując wpłaty na subkonto fundacji, której podopiecznym jest chłopiec.
    Odbiorca: Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
    Alior Bank S.A., nr rachunku:
    42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
    Tytułem: 11500 Oleksyk Alan Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

/opr. mn/