Strona główna 112 Próbował okraść sklep, zaatakował pracownika ochrony

Próbował okraść sklep, zaatakował pracownika ochrony

0

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 36-latek, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło 9 marca. Jak ustalili świdniccy policjanci około godziny 15.00 do sklepu przyszedł mężczyzna, zabrał z półki kilka artykułów spożywczych oraz alkohol i nie płacąc za towar, przeszedł przez linię kas, próbując niepostrzeżenie opuścić market. – Całe zdarzenie obserwował pracownik sklepu, który postanowił zainterweniować. Widząc, że mężczyzna chce opuścić sklep, zaszedł mu drogę i zażądał wydania skradzionego towaru. 36-latek chcąc utrzymać się w jego posiadaniu użył przemocy wobec pracownika sklepu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

36-letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. – W sprawie usłyszał już zarzuty, a Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch najbliższych miesięcy. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z tym grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/