Strona główna 0_Slider 51 zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”. Będzie więcej łóżek covidowych

51 zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”. Będzie więcej łóżek covidowych

0

Wojewoda dolnośląski ponownie nakazał zwiększenie liczby łóżek, jakie Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorym na COVID-19. Obecnie w placówce hospitalizowanych jest 51 chorych, u których potwierdzono zakażenie.

Zgodnie z decyzją wojewody Jarosława Obremskiego, świdnicki „Latawiec” od 16 marca 2021 roku musiał zapewnić 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 31 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym pięć łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, 19 marca wojewoda zmienił wydaną wcześniej decyzję i polecił świdnickiemu szpitalowi zwiększenie liczby łóżek covidowych. Od 26 marca placówka musi zapewnić w sumie 44 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym pięć łóżek intensywnej terapii. Działania dotyczące zwiększenia liczby łóżek dedykowanych osobom zakażonym mają zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu.

Obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 51 pacjentów chorych na COVID-19, z czego pięciu przebywa na oddziale intensywnej terapii, a 14 na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – wylicza Łukasz Czajkowski ze świdnickiego szpitala. W dolnośląskich szpitalach zajętych jest obecnie 1907 z 2497 łóżek covidowych, a także 179 z 208 respiratorów.

/mn/

Poprzedni artykułZareagowali na apel pogotowia i przekazali zamgławiacze
Następny artykułNiespodzianka była na wyciągnięcie ręki [VIDEO]