Strona główna Wydarzenia Zareagowali na apel pogotowia i przekazali zamgławiacze

Zareagowali na apel pogotowia i przekazali zamgławiacze

1

Władze gminy Marcinowice przekazały Powiatowemu Pogotowiu Ratunkowemu w Świdnicy trzy zamgławiacze do dezynfekcji karetek. W ubiegłym tygodniu o pomoc w zakupie urządzeń apelowali ratownicy.

– Jak wiecie, trwa trzecia fala epidemii. Niestety nikt nie wie jak długo to jeszcze potrwa. Mimo to staramy się nieść naszym pacjentom pomoc w najlepszy i najszybszy sposób jaki tylko możemy. Niestety, ale czas dezynfekcji karetki po przewożeniu pacjentów z COVID jest długi. Wydłuża się dodatkowo, gdy musimy dojechać do naszej głównej siedziby. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zakup zamgławiaczy akumulatorowych, które możemy wozić ze sobą i nie tracić czasu na dojazdy, co pozwoli nam szybciej dojechać do kolejnego pacjenta. Potrzebujemy 3 takie urządzenia dla naszych podstacji w Jaworzynie Śląskiej, Strzegomiu i Świebodzicach – apelowali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele pogotowia.

Na apel zareagowała Gmina Marcinowice. – Decyzją wójta Stanisława Lenia zakupione zostały 3 zamgławiacze akumulatorowe, które medycy będą wykorzystywali do dezynfekcji karetek po przewożeniu pacjentów z Covid-19. Na takie sygnały trzeba reagować szybko i skutecznie, ponieważ życie i zdrowie naszych mieszkańców oraz ratowników medycznych jest w tym przypadku najważniejsze. Jednocześnie cieszymy się, że w ten sposób możemy wspomóc również mieszkańców całego Powiatu Świdnickiego, do których dojeżdża pogotowie – informowali gminni urzędnicy.

Zgodnie z tą deklaracją trzy zamgławiacze do dezynfekcji karetek zostały przekazane Małgorzacie Jurkowskiej, dyrektor SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 14,5 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykuł51 zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”. Będzie więcej łóżek covidowych