Strona główna 0_Slider Wszystkie karty odkryte. Znakomita obsada III Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza!

Wszystkie karty odkryte. Znakomita obsada III Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza!

0

Na starcie tradycyjnie 12 drużyn, a wśród nich reprezentanci pięciu województw – wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Tegoroczne trzydniowe zmagania przeznaczone dla zawodników z rocznika 2008 odbędą się w dniach 5-7 marca na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Już jutro oficjalna ceremonia losowania grup!

Tytułu mistrzowskiego bronić będą zawodnicy prestiżowej Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, którzy okazali się także najlepsi podczas pierwszej, inauguracyjnej edycji świdnickiej imprezy. W ubiegłym roku na drugiej pozycji finiszowały Karkonosze Jelenia Góra, a na trzeciej gospodarze – Polonia-Stal Świdnica. Oprócz nich na starcie zaprezentowały się następujące ekipy: Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego z Warszawy, MKS Żory I, MKS Żory II, Polonia Nysa, czeski TJ Cerveny Kostelec, Łużyce Lubań, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, Akademia Piłkarska Dzierżoniów i Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Organizatorzy zapraszają do śledzenia RELACJI LIVE z oficjalnej ceremonii losowania grup turniejowych. Transmisję znaleźć będzie można w poniedziałek, 22 lutego na klubowym profilu na Facebook’u: MKS Polonia-Stal Świdnica około godz. 19.30.

Pełna lista uczestników III Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza:

* MKS Polonia-Stal Świdnica (zdjęcie powyżej)

* Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie)

* Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski (województwo wielkopolskie)

* Polonia Leszno (województwo wielkopolskie)

* Stal Brzeg (województwo opolskie)

* Sparta Łężyca Zielona Góra (województwo lubuskie)

* Boruta Zgierz (województwo łódzkie)

* Karkonosze Jelenia Góra (województwo dolnośląskie)

* Łużyce Lubań (województwo dolnośląskie)

* Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (województwo dolnośląskie)

* Akademia Piłkarska Oleśnica (województwo dolnośląskie)

* Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (województwo dolnośląskie)

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz trzeci i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułDwoje dzieci i rodzice po wypadku zabrani do szpitala
Następny artykułNie żyje Jan Lityński. Dawny opozycjonista zostawił ślad w Świdnicy