Strona główna 0_Slider Dwoje dzieci i rodzice po wypadku zabrani do szpitala

Dwoje dzieci i rodzice po wypadku zabrani do szpitala

10

Na polu skończyły jazdę dwa samochody osobowe, które około 17.00 zderzyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 i tzw. łącznika autostradowego. Rodzice z dwójką kilkuletnich dzieci zostali przewiezieni do szpitala w Legnicy.

Zdjęcie użyczone

Do zdarzenia doszło w okolicach Mielęcina (gmina Żarów). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-latek kierujący Volkswagenem Passatem nie zastosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo przejazdu na 20-letnim kierowcy Citroena, który jechał drogą główną.

Rodzina podróżująca VW wymagała pomocy lekarskiej. W miejscu zderzenia nie było utrudnień dla pozostałych kierowców.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 oraz nazywanej łącznikiem autostradowym drogi powiatowej D3396 w Mielęcinie uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych na terenie powiatu świdnickiego. W ostatnich latach dochodziło tam do kilkudziesięciu kolizji i wypadków, także śmiertelnych. Już kilka lat temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniała, że w miejscu feralnego skrzyżowania powstanie rondo. Do tej zapowiedzi powrócono przy okazji ogłaszania listy inwestycji drogowych związanych z poprawą bezpieczeństwa.

Szansa na realizację zapowiadanej przebudowy pojawiła się na początku lutego 2021 roku. – Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji programy inwestycji dla zadań drogowych w województwach dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, warmińsko–mazurskim i wielkopolskim. Łączny koszt tych zadań to ponad 308 mln zł. – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród planowanych zadań wymieniono również przebudowę krzyżówki w Mielęcinie.

– Inwestycja obejmuje przebudowę czterowlotowego ronda w ciągu DK5. W ramach zadania zaplanowano również budowę odwodnienia drogi wraz z kanalizacją deszczową, wykonanie urządzeń ochrony środowiska i budowę kanału technologicznego. Projekt przewidziano do realizacji w 2023 roku – przekazano w komunikacie.

/asz/mn/

Poprzedni artykułWszystkie poszły pod topór. Z jakiej przyczyny? [FOTO]
Następny artykułWszystkie karty odkryte. Znakomita obsada III Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza!