Strona główna 0_Slider Sypnęło śniegiem, nadciąga silny mróz. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Sypnęło śniegiem, nadciąga silny mróz. Synoptycy wydali ostrzeżenie [PROGNOZA]

1

Zima w pełni. Po intensywnych opadach śniegu, które wywołały w ostatnim czasie spore zamieszanie na drogach regionu, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają nadejście silnych mrozów. Temperatura może miejscami spaść do -16°C. Zobacz prognozę IMGW na najbliższe dni.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h – informuje Edyta Socha, synoptyk IMGW-PIB. Wydane dla powiatu świdnickiego ostrzeżenie I stopnia obowiązywać będzie od godziny 21.00 w poniedziałek do godziny 9.00 w środę. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 8 lutego:

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 4 cm. Temperatura maksymalna od -8°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 9 lutego:

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Lokalnie utworzy się mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -14°C do -12°C, lokalnie spadek temperatury do około -16°C. Wiatr słaby, zmienny.

W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Miejscami utworzy się mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -17°C do -15°C, lokalnie spadek temperatury do około -18°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami opady śniegu, lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -8°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -14°C do -12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 10 lutego:

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -14°C do -12°C, lokalnie spadek temperatury do około -17°C. Wiatr słaby, wschodni.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -16°C do -14°C, lokalnie spadek temperatury do około -18°C. Wiatr słaby, wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -10°C do -8°C. Wiatr dość silny, południowo-zachodni i zachodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułUkradł, zniszczył, został nagrany [FOTO]
Następny artykułJak ważny jest sport w życiu seniora?