Strona główna Artykuł sponsorowany Jak ważny jest sport w życiu seniora?

Jak ważny jest sport w życiu seniora?

0

Czym jesteśmy starsi, tym bardziej odpuszczamy sobie aktywność fizyczną, a przecież jest tak istotna w życiu seniora. Już po 50-tym roku życia musimy bardzo zadbać o codzienne nawyki.

freeski

  1. Życie po 50-tce
  2. Jakie sporty możemy uprawiać?
  3. Jak zachęcić seniorów do aktywności ruchowej?

Życie po 50-tce
Regularne ćwiczenia po 50-tym roku życia wspomagają kondycję fizyczną oraz dbają o nasze zdrowie, szczególnie dobrze wpływając na układ kostny, oddechowy i sercowo-naczyniowy. Dzięki ćwiczeniom, uprawianiu sportów będzie nam łatwiej zachować szczupłą sylwetkę, nie będziemy w związku z tym ociężali i zadbamy by nie chorować na osteoporozę. Na początek warto kupić sobie odpowiednie obuwie sportowe, a bielizna termoaktywna UYN zapewni nam stały przepływ powietrza i zoptymalizuje komfort ćwiczeń. Materiał z której jest uszyta pochłania pot, zapewniając skórze suchość. Zacznijmy od regularnych ćwiczeń, najpierw w domu, a wiosną, kiedy smog przestanie dokuczać, koniecznie wyjdźmy na świeże powietrze. Od wielu już lat dostępne są mini siłownie na powietrzu, z których możemy korzystać za darmo. Wskazane są również długie spacery. Jeśli nie mamy z kim, może warto adoptować psiaka ze schroniska? My damy mu miłość i dom, a on odwdzięczy się wiernością i będzie nam towarzyszył w trakcie spacerów.

narciarstwo freeride

Jakie sporty możemy uprawiać?
Można by rzec, że dowolne, ale zanim zakupimy narty HEAD Supershape oraz gogle SMITH I/O 4D MAG w sklepie MCK Sport i wybierzemy się w góry, najpierw skontaktujmy się z lekarzem rodzinnym, czy aby któraś z naszych przypadłości nie jest przeciwwskazaniem. Osoby po 50-tym, 60-tym, 70-tym, a nawet 80-tym roku życia starają się stawiać sobie coraz wyższe wymagania. Widać ich szusujących na stokach narciarskich, pływających w basenach, jeziorach, biegających, jeżdżących na rowerach, chodzących z kijkami nordic walking oraz uczestniczących w innych sportach. Coraz dalszą stawiamy sobie granice. Nasze życie znacząco się wydłużyło z powodu postępu w medycynie, nasza aktywność fizyczna więc może być na całkiem dobrym poziomie, jeśli tylko będziemy o to chcieli zadbać. Pamiętajmy jednak, aby troszczyć się o własne bezpieczeństwo korzystając ze sprzętu sportowego wysokiej jakości, najlepiej kupując go w sklepie z długoletnim doświadczeniem. Tak jak w przypadku MCK Sport, którzy działają już na rynku 10 lat. Starają się każdego klienta traktować indywidualnie, pomagając na przykład przy wyborze najlepszego sprzętu narciarskiego.

Jak zachęcić seniorów do aktywności ruchowej?
Jeśli seniorzy w przeszłości uprawiali sport, nie ma problemu by zachęcić ich do kontynuowania dobrych nawyków. Gorzej jeśli nigdy nie uprawiali sportu, w tym przypadku będzie potrzebna dobra motywacja. Jedni chcą schudnąć, drudzy nabrać nieco masy mięśniowej, a jeszcze inni nie chcieliby tak szybko się męczyć podczas wchodzenia po schodach. Znaleźć to „coś”, co zmotywuje seniora wbrew pozorom nie jest trudne, trzeba tylko chwilę pomyśleć, co by seniorowi dało bodziec do działania.

Warto założyć dziennik aktywności, notatki w nim robione będą z pewnością motywować do kolejnych ćwiczeń. A może dobrze byłoby spróbować z trenerem personalnym? Jest teraz sporo ciekawych aplikacji do wykorzystania.