Strona główna 112 Ukradł, zniszczył, został nagrany

Ukradł, zniszczył, został nagrany [FOTO]

2

Z konsekwencjami swoich działań musi się zmierzyć młody mężczyzna, który w nocy z soboty na niedzielę ukradł donicę z iglakiem, a następnie rozbił ją w centrum Świdnicy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Niedziela, godzina 2.18, ulica Łukowa. Młody mężczyzna kradnie donicę z iglakiem z jednego ze sklepów. Niesie ją do Rynku, a potem z impetem rozbija. Całość jego wyczynów uwiecznia na telefonie jego koleżanka. Chuligan zapomniał jednak, że nie tylko ta kamera rejestruje jego wyczyny – relacjonuje Edward Świątkowski, kierownik prewencji świdnickiej Straży Miejskiej.

Operator monitoringu miejskiego obserwował tą grupę od pewnego czasu. Młody mężczyzna wcześniej spożywał alkohol, a gdy nabrał werwy postanowił rozprawić się z donicą. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Strażnicy ukarali siłacza za spożywanie alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym. To nie koniec jego kłopotów. Gdy właścicielka sklepu złoży zawiadomienie o kradzieży i zniszczeniu mienia mężczyźnie będzie grozić znacznie wyższa kara – dodaje Świątkowski.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykuł100. urodziny Anny Żurek z Lutomi Dolnej. Doczekała się 8 wnucząt i 8 prawnuków [FOTO]
Następny artykułSypnęło śniegiem, nadciąga silny mróz. Synoptycy wydali ostrzeżenie [PROGNOZA]