Strona główna 0_Slider Mistrz Polski rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Prosi o wsparcie

Mistrz Polski rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Prosi o wsparcie

0

Przygodę z lekkoatletyką rozpoczął 10 lat temu. Bardzo szybko treningi przerodziły się w wielką pasję i przyniosły pierwsze sukcesy. Dziś jest mistrzem Polski w skoku w dal i wciąż ma apetyt na więcej. Pochodzący z Jaworzyny Śląskiej Mateusz Jopek rozpoczyna przygotowania do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie. Niestety, nie będzie to możliwe bez pomocy sponsorów.

fot. Marta Gorczyńska

Przed Mateuszem pracowity sezon. Już w sezonie halowym będzie walczył o występ na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. Przed nim także Letnia Uniwersjada (Akademickie Mistrzostwa Świata) w chińskim Chengdu. Przygotowuje się także do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, choć te dla młodego sportowca bez solidnego zaplecza sponsorskiego nie będą łatwe. – Sukcesy sportowe są większe, kiedy cała uwaga skupia się na trenowaniu i podnoszeniu formy fizycznej. Niestety, ja póki co nie mam takiej możliwości. Muszę pracować, więc trenuję po pracy. To za mało, aby dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich – mówi Mateusz Jopek.

Sportowiec na co dzień wspierany jest przez gminę Jaworzyna Śląska oraz firmę JAKO. Na drodze do Igrzysk Olimpijskich środków finansowych potrzeba jednak znacznie więcej. Udział w nich jest uzależniony od osiągnięcia tzw. minimum kwalifikacyjnego bądź pozycji w rankingu olimpijskim. Aby uzyskać kwalifikacje, niezbędna jest odpowiednia strategia treningowa oraz powiązane z nią program odnowy biologicznej, harmonogram zawodów lekkoatletycznych i zgrupowań w kraju oraz za granicą. – Koszty odpowiedniego przygotowania przekraczają moje możliwości finansowe i pomimo pomocy dotychczasowych partnerów i sponsorów nie gwarantują poziomu, który dawałby mi szansę na realizację mojego marzenia – dodaje.

Mateusz Jopek liczy na wsparcie firm i przedsiębiorstw. Zwłaszcza, że chce wykorzystać finansową pomoc podwójnie. Z jednej strony skupi się całkowicie na trenowaniu i reprezentowaniu naszego kraju na największych imprezach sportowych na świecie, z drugiej – zamierza pokazywać młodszym pokoleniom, że warto dążyć do wyznaczonego celu. Chciałby promować aktywny tryb życia i pozytywne wzorce sportowej rywalizacji.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Mateusza w drodze po olimpijskie złoto, proszony jest o bezpośredni kontakt z zawodnikiem pod adresem mailowym [email protected] lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułOświetlili przejścia na „trzydziestce piątce”. Piesi lepiej widoczni
Następny artykułZatańczą przeciwko przemocy. „Bunt Miliarda” w Świdnicy i Świebodzicach