Strona główna 0_Slider Było boisko, będzie lodowisko

Było boisko, będzie lodowisko [FOTO/VIDEO]

0

W piątek w świdnickim parku im. Jana Kasprowicza ruszyły prace związane z utworzeniem lodowiska na świeżym powietrzu. Ślizgawka powstaje w miejscu boiska znajdującego się między ulicą Pionierów Ziemi Świdnickiej a ulicą Traugutta.

Przypomnijmy, z uwagi na obowiązujące obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa, niedostępne pozostają zadaszone lodowiska. Z problemem tym na różne sposoby próbują sobie radzić miłośnicy ślizgawek, a pomagają im m.in. strażacy. Tak było chociażby w Burkatowie, gdzie druhowie z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej postanowili zamienić miejscowe boisko w lodowisko.

Zawitała do nas prawdziwa zima, więc strażacy z OSP Burkatów nie próżnują odśnieżyli boisko koło sklepu i zalali wodą, resztę roboty zrobił mróz. Powstało super lodowisko, które jest bezpieczną alternatywą dla ślizgawek na rzekach czy stawach i co ważne jest darmowe. Naczelnik Rafał Ożóg zapewnia, że lodowisko będzie zalewane jak tylko zajdzie potrzeba uzupełnienia lodu – informowało Sołectwo Burkatów. – Zachęcamy wszystkich do korzystania z lodowiska, w ramach bezpiecznej alternatywy do zabaw na zamarzniętej rzece czy stawie, przed którymi ostrzegamy! Póki piękna zima jest z nami, cieszmy się jej urokami i spędzajmy bezpiecznie czas na świeżym powietrzu – zapraszali z kolei sami strażacy.

Do rozważenia podobnego kroku w Świdnicy zachęcał 9 lutego przewodniczący świdnickiej Rady Miejskiej. – W związku z pandemią i niezrozumiałym zamknięciem lodowisk (które mogłyby funkcjonować w pełnym reżimie sanitarnym) zwracam się z zapytaniem o możliwość wykonania sztucznego lodowiska na otwartej przestrzeni na terenie miasta w Świdnicy. Tak przygotowane miejsce umożliwiłoby rodzinne wyjście mieszkańcom Świdnicy i okolic na świeże powietrze, spędzenie czasu w ruchu i wykorzystanie choć chwilowych uroków zimy – wskazywał Jan Dzięcielski w interpelacji skierowanej do prezydent Świdnicy.

12 lutego w godzinach popołudniowych ruszyły prace przy tworzeniu ślizgawki w parku im. Kasprowicza. Po odśnieżeniu tamtejszego boiska do działania przystąpili strażacy z OSP Świdnica. Teraz miłośnikom ślizgania pozostaje czekać na zamarznięcie tafli.

/mn/