Strona główna 0_Slider Ależ rewanż naszych siatkarek w drugoligowych derbach regionu!

Ależ rewanż naszych siatkarek w drugoligowych derbach regionu! [FOTO]

0

Znakomicie spisały się siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica w starciu 19. kolejki grupy trzeciej II ligi. Podopieczne Wojciecha Ząbka pewnie pokonały na własnym terenie wicelidera rozgrywek – Chełmca Wodociągi Wałbrzych, biorąc rewanż za styczniową porażkę  poniesioną na parkiecie przeciwniczek. 

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Świdniczanki co chwilę odskakiwały na dystans 1-2 punktów, ale przyjezdne błyskawicznie do nas doskakiwały. Kluczowy moment nadszedł przy stanie 16:16. Wtedy to nasze zawodniczki popisały się pięciopunktowym serialem, odskakując na 21:16. To był decydujący moment tej części gry, biało-zielone nie wypuściły wygranej z rąk, wygrywając 25:19. Początek drugiej partii należał do wyżej notowanych w tabeli wałbrzyszanek. Rywalki rozpoczęły od prowadzenia 7:4, a chwilę później na tablicy wyników w hali przy ulicy Pionierów było 11:7, a następnie 12:8. W tym momencie nastąpił zryw miejscowych. Siatkarki Volley’a nie po raz pierwszy zapisały na swoim koncie serię pięciu wygranych punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 13:12. Jak się okazało był to początek końca wałbrzyskiej ekipy w tej odsłonie. Świdniczanki zbudowały przewagę 2-3 „oczek”, kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zwyciężyły 25:21. W trzecim i ostatnim tego dnia secie podopieczne trenera Wojciecha Ząbka zdołały postawić kropkę nad „i”. Początkowo miejscowe nie były w stanie odskoczyć na większy dystans punktów, ale końcówka należała już zdecydowanie do naszych zawodniczek. Biało-zielone w samej końcówce nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom, wygrywając 25:18, a w całym pojedynku 3:0, rewanżując się tym samym z nawiązką za styczniową przegraną z Wałbrzycha w stosunku 1:3. To dwunasty triumf naszej ekipy w sezonie 2020/2021. W swoim dorobku mamy także sześć porażek i bilans 36 zdobytych punktów. W tabeli daje nam to wciąż czwartą lokatę bowiem swój wyjazdowy mecz z Sokołem Katowice wygrał także zespół UKS-u Jedynka Siewierz.

MKS IgnerHome Volley Świdnica – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Volley: Śmidowicz, Krusiewicz, Woźniak, Natanek, Kołodziejczak, Zembowicz, Maziakowska, Gałązka.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułRowerem przedzierał się przez śnieżycę. Miał blisko 1,5 promila
Następny artykułŻagiew znów musiała uznać naszą wyższość [FOTO]