Strona główna 112 Rowerem przedzierał się przez śnieżycę. Miał blisko 1,5 promila

Rowerem przedzierał się przez śnieżycę. Miał blisko 1,5 promila

0

Od kilku dni zima nie daje o sobie zapomnieć. Obfite opady śniegu i niskie temperatury sprawiają, że kierujący samochodami osobowymi mają problem z przejazdem niektórymi drogami publicznymi. To jednak nie stanowiło problemu dla 28-latka, który w środku nocy, przy padającym śniegu udał się na przejażdżkę rowerem. Wybrana przez mężczyznę pora, a także jego styl jazdy przykuły uwagę policjantów.

Do policyjnej interwencji doszło w miniony czwartek. – Około północy, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego świdnickiej komendy zauważyli 28-letniego mężczyznę „przedzierającego” się przez jedną z zaśnieżonych ulic. Tor jazdy pasjonata jazdy rowerem był dość nieregularny, wobec czego policjanci postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Badanie stanu trzeźwości wykazało u rowerzysty blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. 28-latek został ukarany mandatem karnym – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną w wysokości od 300 do 500 złotych. Sprawcy tego wykroczenia muszą się jednak liczyć z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd może dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułForma idzie w górę, piłkarski nokaut w starciu z MKP!
Następny artykułAleż rewanż naszych siatkarek w drugoligowych derbach regionu! [FOTO]