Strona główna 0_Slider Żagiew znów musiała uznać naszą wyższość

Żagiew znów musiała uznać naszą wyższość [FOTO]

0

Drugi raz w tym sezonie piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica okazali się lepsi od rywala zza miedzy – Żagwi Dzierżoniów. W sobotę, 13 lutego we własnej hali Szare Wilki zwyciężyły 32:26 (19:13). Była to już dwunasta wygrana świdniczan w bieżących rozgrywkach.

ŚKPR był zdecydowanym faworytem spotkania, wszak mierzyła się trzecia z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Derby jednak lubią rządzić się swoimi prawami i goście tanio skóry nie sprzedali, prezentując się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym pojedynku. Mecz nie był jednak wielkim widowiskiem i nie miał dużej dramaturgii. Szare Wilki już po kwadransie odskoczyły na dystans ośmiu trafień (12:4) i emocje w zasadzie się skończyły. Trener Krzysztof Terebun rotował składem pozwalając wszystkim swoim zawodnikom spędzić na parkiecie podobną liczbę minut. Roszady w ustawieniu nie sprzyjały jednak płynności gry i koncentracji, zwłaszcza w końcówce spotkania. W 47. minucie ŚKPR prowadził już 30:19, ale ambitnie grająca Żagiew wyraźnie zmniejszyła straty i Szare Wilki musiały się zadowolić ostatecznie sześciobramkową przewagą (32:26).

Końcówkę przegraliśmy 2:7. To nie powinno się zdarzyć, bez względu na to, w jakim aktualnie składzie byliśmy na parkiecie – komentował po meczu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u. – Za tydzień czeka nas bardzo trudny wyjazdowy mecz w Nowej Soli i tam poziom koncentracji i gry musi być zupełnie inny. Wygranym meczu z Żagwią był młodziutki golkiper świdnickiej drużyny – Norbert Mirga. Tak jak pozostali bramkarze bronił przez około 20 minut, ale zanotował blisko 50 procentową skuteczność interwencji. W jego też ręce trafiła statuetka dla najlepszego zawodnika meczu.

ŚKPR Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 32:26 (19:13)

Przebieg meczu: 5 4:2, 10 7:3, 15 12:5, 20 13:7, 25 15:9, 30 19:13, 35 21:13, 40 23:15, 45 27:18, 50 30:20, 55 31:24, 60 32:26

ŚKPR: Jabłoński, Wiszniowski, Mirga – Jankowski 7, Starosta 5, Wołodkiewicz 4, Chmiel 3, Etel 3, Redko 2, K. Stadnik 2, Wojtala 2, Król 2, Bal 1, Jaroszewicz 1, Ingram Pęczar

Karne: ŚKPR 4/3, Żagiew 5/5

Kary: ŚKPR 8 minut, Żagiew 8 minut