Strona główna 0_Slider 30-latek ukrywał narkotyki w szafie. „Zabezpieczono ponad 850 porcji”

30-latek ukrywał narkotyki w szafie. „Zabezpieczono ponad 850 porcji”

1

Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, w mieszkaniu którego odkryto spory zapas marihuany i amfetaminy. Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania należącego do mężczyzny, w jednym z pokoi w szafie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli worek foliowy z zawartością białej zbrylonej substancji oraz słoik z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego. Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, ze zabezpieczone substancje to m.in. amfetamina i marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 850 porcji handlowych tych narkotyków – wylicza Ząbek.

30-latek został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo z basenami w powiecie świdnickim?
Następny artykułWodociągowa awaria na Zawiszowie. Schronisko i ciepłownia bez wody