Strona główna Sport Pływanie Co z basenami w powiecie świdnickim?

Co z basenami w powiecie świdnickim?

0

Od najbliższego piątku, 12 lutego będzie miało miejsce delikatne luzowanie obostrzeń w trakcie pandemii koronawirusa. W ramach określonego reżimu sanitarnego warunkowo, na dwa tygodnie uruchomione zostaną między innymi baseny. Jak sytuacja ma się w powiecie świdnickim?

Wszyscy, „jak jeden mąż” niecierpliwie czekają na szczegółowe wytyczne i ministerialne rozporządzenie, co do zasad jakie miałyby zostać spełnione. Niestety na dzień przed planowanym otwarciem basenów próżno takiego dokumentu wciąż szukać. Z jeszcze innym problemem borykają się Świebodzice, które nie wiedzą jak ich obiekt może zostać zakwalifikowany – basen czy aquapark – W związku z wieloma pytaniami odnośnie Wodnego Centrum Rekreacji informujemy, że w projekcie Rozporządzenia Rady Ministrów istnieje zapis odnośnie aquaparków oraz ograniczeniach w ich funkcjonowaniu. W dalszym ciągu czekamy na informację w jaki sposób traktowana będzie nasza pływalnia, kiedy tylko pojawi się rozporządzenie i interpretacja, przekażemy informacje o ewentualnym uruchomieniu i zasadach funkcjonowania – czytamy na stronie OSiR-u Świebodzice.

Po opublikowaniu rozporządzenia dostosujemy się do wymogów, jednak pod względem utrzymania reżimu sanitarnego jesteśmy przygotowani. Na pływalniach naprawdę jest bezpiecznie. Standardy utrzymania odpowiedniej jakości wody są bardzo wygórowane. Dodatkowo badania na pływalni w Żarowie prowadzone są co dwa tygodnie. Jesteśmy w stałym kontakcie ze świdnickim sanepidem – informuje Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Ten obiekt planuje otworzyć się dla klientów od poniedziałku, 15 lutego.

Podobnie sytuacja ma się w Witoszowie Dolnym i w Świdnicy. Jak przekazuje Alicja Masłyk, zastępca dyrektora Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, basen ma zostać otwarty w sobotę, 13 lutego, ale wciąż wszyscy czekają na szczegółowe wytyczne wynikające z rozporządzenia. Tak samo sprawa wygląda z obiektem przy ulicy Równej w Świdnicy. Dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz potwierdza, że wszyscy są gotowi na otwarcie basenu, lecz czekają na rozporządzenie. Jedynym obiektem, który otwiera się od piątku, 12 lutego jest Delfinek w Strzegomiu.

/MDvR/

Poprzedni artykułRezygnują z części opłat za alkohol. Strzegom pomaga lokalnym restauracjom
Następny artykuł30-latek ukrywał narkotyki w szafie. „Zabezpieczono ponad 850 porcji”