Strona główna 0_Slider Syn strażaka potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na rzecz 4-letniego Marcela

Syn strażaka potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka na rzecz 4-letniego Marcela

0

Na co dzień jego ojciec niesie pomoc innym, ryzykując życie i zdrowie podczas akcji z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu. Teraz sam apeluje o pomoc dla swojego czteroletniego synka Marcela, który od kilku miesięcy przebywa w szpitalu, gdzie jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Tylko dzięki intensywnej i kosztownej rehabilitacji jest nadzieja, że chłopiec wróci do zdrowia.

U Marcela stwierdzono szkarlatynę. Po podaniu antybiotyków nie było poprawy i 18 października 2020 roku trafił do szpitala z zaburzeniami neurologicznymi, a także osłabieniem kończyny górnej prawej i dolnej prawej. Po dodatkowych badaniach stwierdzono wirusowe zapalenie mózgu. Po włączeniu leczenia stan synka uległ poprawie, jednak 22 października 2020 roku doszło do zatrzymania krążenia i oddechu. Podjęto resuscytacje i po podaniu adrenaliny przywrócono akcję serca. Został zaintubowany i przetransportowany do Wrocławia na oddział intensywnej terapii. Lekarze wprowadzili Marcela w śpiączkę farmakologiczną – opisują Marta i Dominik, rodzice chłopca.

U 4-latka rozpoznano autoimmunologiczne zapalenie mózgu, zapalenie pnia mózgu Bickerstaffa, zapalenie rdzenia kręgowego z wiotkim niedowładem 4-kończynowym, zajęcie mięśni oddechowych i niewydolność krążeniową. Marcel cały czas przebywa pod opieką lekarzy, którzy dążą do ustabilizowania stanu chłopca, co z kolei pozwoli na jego powrót do domu.

Do dnia dzisiejszego synek jest w śpiączce mózgowej ale wierzymy, że w końcu się obudzi i wróci. Nasz kochany Marcelek ma 4 latka i całe życie jeszcze przed nim. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji jest nadzieja, że wróci do zdrowia. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca o wsparcie w modlitwie za zdrowie synka i zbiórkę pieniędzy na podstawowy sprzęt dla niego i bardzo kosztowną rehabilitację. Liczy się każda złotówka – apelują rodzice. Do wsparcia zbiórki na rzecz syna jednego z druhów OSP Strzegom zachęcają również strażacy tej jednostki. – Dominik jako strażak na co dzień pomaga ludziom. Teraz sam potrzebuje pomocy dla syna. Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie na dalsze leczenie oraz rehabilitację. Nie bądźmy obojętni – namawiają strzegomscy strażacy.

Zbiórkę prowadzoną na rzecz 4-latka można wesprzeć za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

/opr. mn/