Strona główna 0_Slider Święto Trzech Króli bez orszaku

Święto Trzech Króli bez orszaku

0

Po raz pierwszy od 9 lat przez Świdnicę nie przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Wierni Kościoła katolickiego mogą święto Objawienia Pańskiego obchodzić w niewielkich grupach lub w zaciszu domowym. O 10.00 w katedrze zostanie odprawione nabożeństwo, celebrowane przez biskupa świdnickiego Marka Mendyka.

Świdnica do ogólnopolskiej akcji Orszaków Trzech Króli włączyła się w 2011 roku. Inicjatywa uzyskiwała wsparcie finansowe z budżetu miasta, za które kupowano śpiewniki i korony. W przygotowanie przemarszów angażowały się parafie, kuria, Młodzieżowy Dom Kultury i stowarzyszenia. Przez ostatnie lata królowie szli do szopki na Rynku razem z osiołkami z ośrodka onoterapii w Lubachowie.

Czekaliśmy długo, zarówno przez listopad, jak i przez połowę grudnia, zastanawiając się, czy w tym roku odbędzie się Orszak Trzech Króli w Świdnicy oraz Świdnickie Kolędowanie. Bardzo chcieliśmy je zorganizować, ale mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią oraz w trosce o wszystkich, którzy mogliby uczestniczyć w tych wydarzeniach, doszliśmy do wniosku, że w tym roku musimy je odwołać. Niestety, ten czas świąt będziemy musieli przeżywać w trochę mniejszym gronie – poinformował w połowie grudnia 2020 za pośrednictwem mediów społecznościowych koordynator ulicznych jasełek, radny Jan Jaśkowiak.

W 2020 roku orszaki przeszły przez Strzegom, Świebodzice i Jaroszów. W całej Polsce było ich ponad 870.

/red./

Tak było 6 stycznia 2020 roku:

Poprzedni artykułUsługa faktoringu czy kredyt obrotowy – co i kiedy wybrać?
Następny artykułOdkryj możliwości, jakie daje współcześnie franczyza – czy to biznes marzeń?