Strona główna Artykuł sponsorowany Odkryj możliwości, jakie daje współcześnie franczyza – czy to biznes marzeń?

Odkryj możliwości, jakie daje współcześnie franczyza – czy to biznes marzeń?

0

W 2020 roku spotkał nas ogromny kryzys. Wiele biznesów straciło klientów i upadło. Czy dla osób przedsiębiorczych, które potrafią się zaangażować we własny interes, jest jeszcze miejsce na rynku? Oczywiście, że tak!

Jestem przedsiębiorcą, który stracił wszystko przez pandemię – co mogę z tym zrobić?
Takie pytania słyszy się coraz częściej. Wielu przedsiębiorczych Polaków pracowało w sektorach, które zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa najmocniej. Mowa tu o turystyce, branży gastronomicznej, sektorze organizacji wydarzeń kulturowych – a to tylko niektóre z przykładów. Setek, jeśli nie tysięcy przykładów. Obudziliśmy się w rzeczywistości, w której jednostki bardzo zdolne i potrafiące zarządzać zasobami swoimi i innych ludzi, są bez pracy i perspektyw na rozwój. Czy w takiej sytuacji warto inwestować w stabilny sektor franczyzowy? Tam nie jesteśmy samotną wyspą – nasz biznes opiera się o współpracę z dużym graczem. Wątpliwości budzi za to zależność od sieci franczyzowej. Bo jaki wpływ na naszą autonomię może mieć taka, na ten przykład, Żabka? Franczyza ta co prawda pozostawia całkiem sporą swobodę swoim franczyzobiorcą – nie muszą np. spełniać 100% norm jakościowych na początku swojej działalności, aby otrzymywać atrakcyjne dodatki. Rozumiemy jednak wątpliwości – przybliżmy więc funkcjonowanie franczyz.

McDonald’s, KFC, Żabka – franczyza opinie 2019 vs 2020– jak wygląda ten rynek w tym momencie?
Uwaga! – franczyza franczyzie nierówna. Jeśli ktoś właśnie stracił pracę przez kryzys w branży gastronomicznej, zaangażowanie się w prowadzenie fast-fooda raczej nie poprawi jego sytuacji. Chodzi o to, że w dobie kryzysu trzeba wybierać takie sektory, które dadzą nam stabilność, której potrzebujemy. Nie ma ich wiele. Przykładowo – popularna sieć stacji benzynowych Circle K również działa w sektorze franczyzowym. Jednakże, przez lockdown, klientów tego typu biznesów jest niezbyt wielu. Dziś nie musimy się przemieszczać – działamy w trybie Home Office. No więc, w jaki sektor, póki co warto inwestować? Na pewno im prościej, tym lepiej. Przykładowo, przyjrzyjmy się sieci marketów Żabka. Franczyza ta otwiera kolejne markety, zatrudnia kolejnych franczyzobiorców i nie zanosi się na to, żeby kryzys ją miał zatrzymać. Wynika to z tego, że ludzie nie zrezygnują nagle z robienia zakupów. Nawet więcej – ten convenience store oferuje ciekawe usługi w dobie zwiększonego udziału e-commerce na rynku. Jaki związek ma Allegro, Amazon i Żabka? Franczyza skupia się na świadczeniu usług pocztowych – możemy przecież odebrać paczkę w najbliższym markecie z zielonym logiem. Zresztą, aktualnie poszukiwane są osoby, które będą w stanie w skuteczny sposób zarządzać sklepami Żabka. Franczyza opinie w 2019 miała bardzo pozytywne. Dlatego warto się jej przyjrzeć bliżej.

Żabka – franczyza opinie – 2019 zmienił wiele, w 2020 obowiązują jednak nowe realia
„New normal” – to filozofia, która towarzyszy nam przez cały 2020. Duża część firm się do niej dostosowuje. Jak wygląda to w przypadku marketów Żabka? Franczyza oferuje franczyzobiorcom rozpoczynającym działalność w 2020 (do marca 2021) specjalny dodatek. To gwarantowany przychód minimalny w wysokości 16 000 złotych. By zakwalifikować się do tej promocji, należy spełniać odpowiednie normy jakościowe i utrzymywać odpowiednią ilość godzin pracy w weekendy. Jeśli jesteś osobą, która w dobie pandemii straciła pracę, a wykazuje zdolności, które powinny wyróżniać dobrego franczyzobiorcę – zaangażowanie, przedsiębiorczość, chęć rozwoju, wyczucie potrzeb konsumenta – być może warto przekwalifikować się do sektora sprzedaży. To perspektywiczna branża, która zapewnia niesamowity rozwój osobisty – w tym liczne kursy, szkolenia i szansa na zdobycie doświadczenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwięto Trzech Króli bez orszaku
Następny artykułKto wyrzucił opony?