Strona główna 0_Slider Strażacy oraz śmigłowiec LPR na Osiedlu Młodych. Zabrakło wolnej karetki

Strażacy oraz śmigłowiec LPR na Osiedlu Młodych. Zabrakło wolnej karetki [FOTO]

3

Z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego, świdniccy strażacy interweniowali w poniedziałkowe popołudnie na ulicy Marcinkowskiego w Świdnicy w celu udzielenia pomocy jednemu z mieszkańców. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie dotyczące konieczności udzielenia pomocy medycznej mieszkańcowi bloku przy ulicy Marcinkowskiego wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 16.00. – Doszło do zatrzymania krążenia u starszej osoby. Ze względu na brak wolnej karetki na miejsce udały się nasze zastępy – na początku udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczając lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Śmigłowiec wylądował przy przystanku autobusowym przy ulicy Emilii Plater.

Niemal w tym samym czasie, w poniedziałek około godziny 16.25, strażacy zabezpieczali też lądowanie śmigłowca LPR w Przyłęgowie (gm. Żarów), który również został wezwany z uwagi na brak wolnego zespołu pogotowia ratunkowego.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJak stopy procentowe wpływają na lokaty bankowe?
Następny artykułUczniowie klas I-III wrócą do szkoły po feriach. Pozostałe obostrzenia przedłużone