Strona główna 0_Slider Po mroźnym weekendzie nadciąga odwilż. Jaka prognoza na najbliższe dni?

Po mroźnym weekendzie nadciąga odwilż. Jaka prognoza na najbliższe dni?

0

Miniona noc zapisała się jako wyjątkowo mroźna. Najniższą minimalną temperaturę w kraju odnotowała stacja meteorologiczna Gołdap – było tam -27,8°C. Zimno było również na Dolnym Śląsku. -16ºC zarejestrowała stacja w Pszennie. Ten tydzień przyniesie jednak zmianę pogody. Sprawdź prognozę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Już od poniedziałku zacznie robić się coraz cieplej, najszybciej na zachodzie. Od środy już w całej Polsce w dzień temperatura będzie dodatnia, a niewielkie mrozy prognozowane są jedynie w nocy i to tylko miejscami. Przez cały tydzień dominować będzie duże zachmurzenie. Okresami występować będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a początkowo również śniegu. Miejscami opady mogą być marznące, więc na drogach, zwłaszcza na początku tygodnia, warunki mogą być trudne – informują synoptycy IMGW. Z pełną, tygodniową prognozą synoptyczną dla Polski można się zapoznać na stronie Instytutu.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 18 stycznia:

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże. Miejscami, na ogół słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 na zachodzie do -8°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 19 stycznia:

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, który miejscami na zamarzniętym gruncie będzie powodować oblodzenie dróg i nawierzchni. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy i wyniesie od -5°C na wschodzie do -1°C na zachodzie regionu, później stopniowy wzrost temperatury do około 0°C nad ranem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Drogi bardzo śliskie!

W dzień zachmurzenie na ogół duże. Po południu opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni. Drogi nadal bardzo śliskie!

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura minimalna od -7°C na wschodzie do -3°C na zachodzie regionu. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Wzrost temperatury od -9°C do -6°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, w rejonach poniżej 400 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach powyżej 400 m n.p.m. do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Dalszy wzrost temperatury od -6°C do 0°C. Wiatr dość silny i silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 20 stycznia:

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, początkowo opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem. Po północy przejaśnienia. Temperatura minimalna od -1 do 1°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W dzień pogodnie. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z wtorku na środę początkowo zachmurzenie duże z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzącymi w deszcz; na wschodzie regionu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Po północy zanik opadów i postępujące od zachodu regionu większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od -3 do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr od 60 km/h do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień pogodnie. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr od 60 km/h do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Gdzie było najzimniej w nocy z niedzieli na poniedziałek?

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułPróbował ukraść rękawiczki, zaatakował ochronę sklepu
Następny artykułSparowali z mocnymi rywalami