Strona główna 112 Próbował ukraść rękawiczki, zaatakował ochronę sklepu

Próbował ukraść rękawiczki, zaatakował ochronę sklepu

2

Świdniccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia w godzinach wieczornych. – Jak ustalili policjanci przed godziną 20.00 do sklepu przyszedł mężczyzna, zabrał z półki parę rękawiczek i nie płacąc za towar, przeszedł przez linię kas i próbował niepostrzeżenie opuścić market. Całe zdarzenie zauważyli pracownicy ochrony sklepu, którzy zainterweniowali wobec mężczyzny. 34-latek chcąc utrzymać się w posiadaniu „swoich nowych rękawiczek”, bezpośrednio po dokonaniu ich zaboru w celu przywłaszczenia, użył przemocy w postaci siły fizycznej wobec dwóch pracowników ochrony sklepu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

34-letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. – Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane rękawiczki powróciły na półkę sklepową i teraz czekają na nowego właściciela – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWypadek na placu budowy. Operator koparki trafił do szpitala [FOTO]
Następny artykułPo mroźnym weekendzie nadciąga odwilż. Jaka prognoza na najbliższe dni?