Strona główna 0_Slider Odszedł Jan Górski

Odszedł Jan Górski

0

W sobotę, w wieku 73 lat zmarł Jan Górski – wieloletni radny Rady Miejskiej w Świdnicy, w przeszłości dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 4.

Nie żyje Jan Górski. Odszedł od nas wczoraj rano. To bardzo smutna wiadomość. Niewiarygodna. Odszedł świetny pedagog, muzyk, poeta. Wieloletni radny Rady Miejskiej Świdnicy. Był członkiem Zarządu Miasta, przewodniczącym Komisji Oświaty. W przeszłości dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Jego największym zawodowym wyzwaniem była budowa Szkoły Podstawowej nr 4, którą także kierował jako dyrektor. Potem przez lata pracował w stworzonym przez siebie Prywatnym Ognisku Muzycznym „GAMA”. Był miedzy innymi członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Dawnego Kupiectwa, członkiem Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy. Stworzył wiele utworów muzycznych. Napisał wiele wierszy, z których część ukazała się drukiem. Kochał Świdnicę i wiele strof i nut poświęcił właśnie naszemu miastu. Był dobrym Człowiekiem… – wspomina Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Z bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Jana Górskiego, nauczyciela, radnego, dyrektora, kompozytora, poetę, społecznika i wieloletniego członka zarządu ŚTM, wieloletniego szefa Ogniska Muzycznego Gama, prawdziwego przyjaciela muzyki, dzieci i młodzieży. Żadne słowa nie oddadzą, jak wielka to strata dla nas wszystkich, dla szkoły muzycznej, dla społeczności muzycznej, dla Świdnicy. Część Jego Pamięci! – żegnają zmarłego pracownicy Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Kazimierza Kościukiewicza w Świdnicy.

Z głębokim żalem żegnamy Przyjaciela Młodzieżowego Domu Kultury: nauczyciela w naszej placówce w latach 1972 – 1986. Założyciela i kierownika kapeli ludowej, zespołu wokalnego, orkiestry młodzieżowej, zespołów bigbitowych, które zdobywały laury na festiwalach i przeglądach artystycznych na szczeblu ogólnopolskim. Dyrektora MDK w latach 1976 – 1986, który swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami organizacyjnymi doprowadził do tego, ze nasza placówka stała się wiodąca w województwie. W 1979 r. MDK otrzymał medal „Zasłużony dla Miasta Świdnicy”. Żegnamy Największego orędownika utrzymania placówki w zasobach miasta, gdy w 1997 r. groziła jej likwidacja. Wielokrotnego jurora, konsultanta i wielki autorytet w naszej społeczności. Wspaniałego człowieka, który do ostatnich dni interesował się losami uczestników zajęć, nauczycielami i pracownikami Młodzieżowego Domu Kultury. Wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym składa Społeczność Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy

/opr. mn/

Poprzedni artykuł29. finał WOŚP w Żarowie. Orkiestrowy kiermasz z ciastami i rękodziełem [FOTO]
Następny artykułPonad 4 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?