Strona główna 0_Slider Od teraz łatwiej pozbyć się elektrośmieci. W Świdnicy stanęły pojemniki na zużyty...

Od teraz łatwiej pozbyć się elektrośmieci. W Świdnicy stanęły pojemniki na zużyty sprzęt [FOTO]

0

29 stycznia w siedmiu punktach na terenie miasta stanęły charakterystyczne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie, akumulatory i tonery. Do tej pory elektrośmieci można było się pozbyć odwożąc je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub oddając je podczas specjalnych akcji organizowanych przed świdnickim magistratem.

Prawidłowa utylizacja elektrycznych śmieci staje się dziś jednym z kluczowych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W 2019 r. wyprodukowano rekordową ilość ponad 53 milionów ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z czego tylko 17% zostało poddanych recyklingowi. Stąd, tak ważne są proekologiczne działania zarówno samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, jak i samych mieszkańców – podkreślają przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko. W grudniu ubiegłego roku Urząd Miejski w Świdnicy zawarł z fundacją oraz firmą MB Recycling umowę, na mocy której miasto dołączyło do ogólnopolskiego projektu „Elektryczne Śmieci”.

W ramach tego projektu w siedmiu lokalizacjach na terenie Świdnicy ustawione zostały czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm. Charakterystyczne kubły stanęły w następujących miejscach:

  • ulica Dworcowa – naprzeciwko wejścia do komendy Straży Miejskiej,
  • parking przy ulicy Spółdzielczej,
  • Osiedle Zarzecze: parking przy ulicy Piotra Skargi/Rolniczej,
  • Osiedle Młodych: parking przy ulicy Ofiar Oświęcimskich (obok budynku nr 46),
  • Osiedle Młodych: ulica Prądzyńskiego,
  • Osiedle Zawiszów: ulica Henryka Pobożnego,
  • parking przy ulicy Śląskiej – naprzeciwko Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Odbiór większych sprzętów, takich jak np. pralki czy lodówki, jest możliwy po indywidualnym umówieniu pod numerem infolinii: 572 102 102.

/mn/

Poprzedni artykułCo należy wiedzieć o wypadaniu włosów?
Następny artykułIle kosztuje laser do depilacji?