Strona główna Artykuł sponsorowany Ile kosztuje laser do depilacji?

Ile kosztuje laser do depilacji?

0
Współczesny rynek laserów do depilacji pełen jest wielu modeli, różniących się nie tylko specyfikacją, lecz także ceną i jakością. Na koszta urządzeń tego typu ma wpływ wiele czynników, które nierzadko są pomijane przez osoby dokonujące zakupu sprzętu. Z czego wynikają ceny współczesnych laserów do depilacji i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Od czego zależą ceny laserów do depilacji?
Depilacja laserowa uchodzi za jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Nie należy ona jednak do najtańszych – jest tak między innymi dlatego, że ceny samych laserów bywają bardzo wysokie. Wykorzystując tak zaawansowany technicznie sprzęt, gabinety kosmetyczne ponoszą wysokie koszta, zarówno te podczas zakupu urządzenia, jak i wynikające z jego eksploatacji. Na cenę danego urządzenia mają wpływ takie czynniki jak jego zaawansowanie, obecność określonych funkcji czy liczona w impulsach długowieczność. W niektórych modelach da się znaleźć także interaktywny wyświetlacz dotykowy, pozwalający na łatwiejsze kontrolowanie pracy lasera. Na rynku można znaleźć także lasery do depilacji używane bądź przerabiane w jakiś sposób – choć często kuszą one niższą ceną, ich zakup wiąże się z wyższym ryzykiem, gdyż trudno w ich przypadku upewnić się, że stan faktyczny jest zgodny z deklarowanym przez sprzedającego. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie urządzeń od polskich producentów, które dostępne są na https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/

Najpopularniejsze lasery do depilacji – ile kosztują?
Choć lasery do depilacji działają na podstawie podobnej zasady, można wyróżnić kilka ich podstawowych typów, które różnią się nie tylko właściwościami, ale także ceną. Zakres cen tych sprzętów potrafi być jednak bardzo szeroki – w przypadku laserów diodowych wynosić może od około 20 do nawet 100 tysięcy złotych. Dobrej jakości tańsze warianty dysponują zwykle jedną dostępną długością fali i zawierają podstawowe tryby pracy, charakteryzując się przy tym odpornością na uszkodzenia wynikające z eksploatacji oraz długim czasem użytkowania. Droższe modele to często też te, które z powodzeniem wykorzystywać można także w celach medycznych. Są to urządzenia o dużej mocy, łączące w sobie różne technologie, pozwalające na dopasowanie trybu pracy lasera do danej sytuacji. Posiadają zazwyczaj takie cechy jak większy zakres długości fali czy zaawansowany system chłodzenia. Ten typ laserów zwykle posiada też dłuższy czas użytkowania. Inną często wykorzystywaną do celów depilacji technologią jest IPL. Ceny wykorzystujących ją sprzętów zaczynają się już od kilku tysięcy. Na technologii tej bazują także tańsze, lecz i mniej efektywne lasery do depilacji domowej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lasera do depilacji?
Wybierając laser do depilacji nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Warto także zwrócić uwagę na takie aspekty jak gwarancja czy usługi serwisowania pogwarancyjnego. Koszta wynikające z eksploatacji urządzenia mogą być szczególnie znaczące w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, dlatego zawsze warto zadbać o obecność odpowiedniego zabezpieczenia w razie problemów z działaniem lasera. Innym ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest koszt odpowiedniego przeszkolenia personelu gabinetu w zakresie używania danego lasera. Warto także dowiedzieć się, co zostanie nam dostarczone wraz z zamawianym urządzeniem. Może to być na przykład instrukcja obsługi od producenta lasera lub pakiet materiałów szkoleniowych, które pomogą jeszcze lepiej poznać działanie i sposoby posługiwania się danym sprzętem.

/Artykuł sponsorowany/