Strona główna Artykuł sponsorowany Co należy wiedzieć o wypadaniu włosów?

Co należy wiedzieć o wypadaniu włosów?

0
Wypadanie włosów jest naturalną częścią cyklu życia włosa. Jednak powszechnie zdarza się że obserwujemy nadmierne wypadanie, które może niepokoić oraz prowadzić do łysienia. Problem ten dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety i jest bardziej powszechny niż mogłoby się wydawać. Aż 40% mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat cierpi na łysienie androgenowe. Pokazuje to naprawdę dużą skalę problemu. W niniejszym artykule przedstawionych jest kilka podstawowych informacji dotyczących wypadania włosów.

Co warto wiedzieć o włosach?
Zanim zainteresujesz się stricte wypadaniem włosów powinieneś nieco zagłębić się w kilka podstawowych faktów na temat włosów. Warto wiedzieć, że włosy rosną około 3-5 lat po czym przechodzą w kilkutygodniową fazę spoczynku i następnie wypadają. Cykl ten podczas naszego życia jest powtarzany około 10-20 razy. W związku z czym dziennie tracimy średnio 100 włosów. Co ciekawe, miesięcznie włosy rosną o około 1cm, przy czym szybciej rosną latem a wolniej zimą. Warto zauważyć, że włosy poza tym, że patrząc od biologicznej strony po prostu chronią i ogrzewają naszą głowę do w dodatku odgrywają istotną rolę w tak zwanej komunikacji społecznej. Innymi słowy każda kobieta oraz każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że kondycja włosa istotnie wpływa na atrakcyjność fizyczną. Nadmierna utrata włosów jest postrzegana jako spadek atrakcyjności.

Co powoduje nadmierne wypadanie włosów?
Nadmierne wypadanie włosów przede wszystkim jest spowodowane łysieniem androgenowym. Szacuje się, że nawet 90% przypadków łysienia wynika właśnie z wpływu męskich hormonów jakimi są androgeny. Oczywiście problem ten dotyczy znacznie częściej mężczyzn co nie oznacza, że nie zdarza się również u kobiet.

Poza łysieniem androgenowym wypadanie włosów jest w dużej mierze spowodowane wiekiem, gdyż wraz z upływem lat liczba mieszków włosowych w naturalny sposób się po prostu zmniejsza. Ponadto, wpływ na wypadanie włosów mają zmiany hormonalne oraz różnych czynników chorobowych. Między innymi choroby tarczycy, choroby nerek oraz choroby skórne.

Odpowiedzią na problem z wypadaniem włosów są różnego rodzaju leki oraz suplementy diety. Oczywiście przed zastosowaniem jakiegokolwiek medykamentu należy to skontultować z lekarzem lub farmaceutą. Poza tym, dla osób zmagających się z dokuczającym wypadaniem włosów pozostaje przeszczep włosów.

Źródło zdjęcia:

Rido / Shutterstock.com

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLigową walkę rozpoczęli już młodzicy
Następny artykułOd teraz łatwiej pozbyć się elektrośmieci. W Świdnicy stanęły pojemniki na zużyty sprzęt [FOTO]