Strona główna Sport Piłka ręczna Ligową walkę rozpoczęli już młodzicy

Ligową walkę rozpoczęli już młodzicy

0

Jako pierwsi w nowym roku w obozie Szarych Wilków do walki o ligowe punkty ruszyły zespoły młodzików ŚKPR-u Świdnica. „Jedynka” musiała uznać wyższość kolegów z Dziewiątki Legnica, natomiast „dwójka” w rekordowych rozmiarach pokonała Victorię Świebodzice.

Występujący w grupie A podopieczni trenera Maksymiliana Palenia mieli chrapkę na drugi w tym sezonie komplet punktów, bo rywalizowali z sąsiadującą w tabeli Dziewiątką Legnica. Niestety, na boisku wyraźnie lepsi okazali się goście. Dziewiątka przez całe spotkanie kontrolowała wydarzenia i ostatecznie wygrała 30:19 (15:10). Kolejnej szansy na odniesienie zwycięstwa trzeba będzie poszukać w domowym starciu z Zagłębiem Lubin (7 lutego, Świdnica).

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 19:30 (10:15)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Bieryt 7, Polus 6, Walaszczyk 2, Laska 1, Sz. Paluch 1, Legan 1, Słomiński 1, Turzański, Kotarba, Popławski, Sz. Błaszczyk, Walczak, Folcik

Rocznikowo zespół chłopców trenera Krzysztofa Terebuna zbiera szlify w grupie B młodzików. W zaległym spotkaniu kończącym pierwszą rundę świdniczanie nie mieli problemów z pokonaniem odbudowującej męską sekcję piłki ręcznej Victorii Świebodzice 39:7 (20:0). Mecz nie miał długiej historii, o czym świadczy wynik. Co ciekawe, pierwszego gola Szare Wilczki dały sobie rzucić dopiero w piątej minucie drugiej połowy, gdy same miały na koncie już 23 trafienia. Kolejny mecz ŚKPR II rozegra 7 lutego w Świdnicy z SPR-em Oleśnica.

ŚKPR Świdnica – Victoria Świebodzice 39:7 (20:0)

ŚKPR: Anioł – Ruszaj 11, Mitek 8, Czerwiński 7, Marek 5, Surma 4, D. Błaszczyk 2, Czapla 1, Choiński 1, Pamuła