Strona główna 0_Slider Niebezpiecznie na drogach powiatu. Wypadki na „trzydziestce piątce” i pod Stachowicami

Niebezpiecznie na drogach powiatu. Wypadki na „trzydziestce piątce” i pod Stachowicami

7

Do dwóch wypadków doszło w piątkowe przedpołudnie na drogach powiatu świdnickiego. Służby ratunkowe interweniowały na trasie Lutomia Dolna – Stanowice, a także na drodze krajowej nr 35 w rejonie Szczepanowa.

wypadek na drodze Lutomia-Stachowice (fot. KPP Świdnica)

Do wypadku na trasie Lutomia Dolna – Stachowice doszło około godziny 9.40. – Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów marki Renault i Skoda. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, kierując pojazdem Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Skoda, którym kierował 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Kierowca Skody nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierujący Renault wymagał pomocy medycznej.

Z kolei około godziny 9.55 doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z autem osobowym na drodze krajowej nr 35, między Szczepanowem a Strzelcami. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierujący pojazdem marki Land Rover nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym, którym kierował 43-latek – relacjonuje Ząbek.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSeria smartfonów Samsung Galaxy M – czym różnią się od siebie poszczególne modele?
Następny artykuł7795 nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?