Strona główna 0_Slider Powalone drzewa, uszkodzone dachy. Strażacy interweniowali w związku z silnym wiatrem

Powalone drzewa, uszkodzone dachy. Strażacy interweniowali w związku z silnym wiatrem [FOTO]

0

Ponad trzydzieści razy strażacy interweniowali na terenie powiatu świdnickiego w związku z porywistym wiatrem występującym nad regionem. Na całym Dolnym Śląsku strażacy otrzymali ponad 150 wezwań. Najwięcej zdarzeń odnotowano w południowej części województwa.

fot. Gmina Marcinowice

Od rana interweniowaliśmy 35 razy. Nikt nie został poszkodowany – mówi Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Na terenie powiatu świdnickiego strażacy interweniowali m.in. w Świdnicy, Szczepanowie, Goli Świdnickiej, Jugowej, Żelazowie, Pogorzale, Roztoce, Borowie, Wierzbnej oraz Żarowie. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew. – W wyniku trzech zdarzeń uszkodzeniu uległy samochody, a w czterech przypadkach uszkodzone zostały dachy – dodaje Grzelak. Uszkodzenia dachów odnotowano w Szczepanowie, Godzieszówku, Strzegomiu, a także w Dobromierzu, gdzie dachówki zaczęły spadać z jednego z budynków na ulicę Świdnicką.

Do godziny 14.00 w sobotę obowiązuje pogodowe ostrzeżenie I stopnia obejmujące obszar powiatu świdnickiego, które zostało wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z wydaną prognozą zagrożeń meteorologicznych na kolejne dni, do godzin porannych w poniedziałek silny wiatr może występować w rejonach górskich województwa dolnośląskiego.

/mn/

fot. Gmina Marcinowice, OSP Jaroszów, OSP Strzegom

Poprzedni artykułObsługa sklepu bez maseczek, rabuś ujęty dzięki operatorowi monitoringu. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŚwiebodzicka choinka rozświetlona [FOTO]