4 grudnia w godzinach popołudniowych burmistrz Świebodzic Paweł Ozga wraz z Mikołajem dokonali symbolicznego zapalenia światełek na miejskiej choince.
Zgodnie z tradycją zapalenie światełek zazwyczaj miało miejsce podczas miejskich Mikołajek, jednak w tym roku pandemia uniemożliwiła zorganizowanie tej rodzinnej zabawy dla mieszkańców. – Burmistrz miasta postanowił osłodzić najmłodszym ten trudny czas i wraz z Mikołajem rozdawali łakocie dzieciom. Mikołajkowe słodycze przekazane zostały również podopiecznym Domu Pomocy Sióstr de Notre Dame w Świebodzicach – relacjonują przedstawiciele świebodzickiego urzędu. Dodatkowo, w piątek przed ratuszem została ustawiona świąteczna ramka, w której świebodziczanie mogą robić sobie pamiątkowe zdjęcia.
/UM Świebodzice, opr. mn/

![Ósmoklasiści i przedszkolaki zatańczyli poloneza na zakończenie roku szkolnego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swiebodzice-miejski-polonez-2026.06.16-28-238x178.jpg)

![Zatańczyli dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt i zachęcali do adopcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dzien-Pomocy-Bezdomnym-Zwierzetom-w-Swiebodzicach-2026.05.30-10-238x178.jpg)






