Strona główna 112 Obsługa sklepu bez maseczek, rabuś ujęty dzięki operatorowi monitoringu. Interwencje straży miejskiej

Obsługa sklepu bez maseczek, rabuś ujęty dzięki operatorowi monitoringu. Interwencje straży miejskiej

1

Od 27 listopada do 3 grudnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 141 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym raporcie.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

28 listopada 2020 roku o godz. 8.29 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nie noszenia maseczek przez obsługę marketu przy ulicy Ceglanej. Skierowany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z kierownikiem sklepu. W czasie kontroli wszyscy pracownicy marketu posiadali maseczki.

29 listopada 2020 roku o godz. 15.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania nieuprawnionego pojazdu na kopercie „inwalidzkiej” przy ulicy Komunardów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W toku czynności wyjaśniających ustalono, że kierowca posiadał stosowne uprawnienie (karta parkingowa osoby niepełnosprawnej), jednak zapomniał wyłożyć je w miejsce widoczne.

30 listopada 2020 roku o godz. 15.01 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczącą rysopisu podejrzanego o dokonanie kradzieży w jednym ze sklepów w centrum. Rysopis natychmiast został przekazany patrolom straży miejskiej oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. O godzinie 15.07, zaledwie po 6 minutach, operator monitoringu zlokalizował złodzieja na Placu Świętej Małgorzaty. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

1 grudnia 2020 roku o godz. 10.47 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się „nieobyczajnego wybryku” oraz poważnie zanieczyścił teren przy ulicy Wewnętrznej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali znanego z licznych, wcześniejszych interwencji Marka H. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym w trybie przyspieszonym jego sprawę rozpatrzył Sąd Rejonowy w Świdnicy. Za popełnione wykroczenia został on ukarany karą 30 dni aresztu. W związku z faktem, że osoba ta na swym koncie miała liczne inne wyroki, w areszcie spędzi łącznie 120 dni.

3 grudnia 2020 roku o godz. 10.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia skrzyżowania ulic 1 Maja i Kościelnej, masą betonową. Skierowany ma miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, iż zanieczyszczenia dokonał kierowca samochodu przewożącego masę betonową w tak zwanej „gruszce”, wyjeżdżając z terenu budowy przy ulicy 1 Maja. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a kierownik budowy zobowiązał się do niezwłocznego posprzątania jezdni.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 12 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułPowalone drzewa, uszkodzone dachy. Strażacy interweniowali w związku z silnym wiatrem [FOTO]